Warkocz to jedna z najbardziej popularnych metod upinania włosów. Mogą być wyjątkowo eleganckie i wysublimowane, jak i proste i codzienne. Przedstawiamy najpopularniejsze rodzajów warkoczy, które kochają kobiety z całego świata!

Warkocze codzienne

Uczesania na codzień muszą być wyjątkowo wygodne i szybkie – w końcu zależy nam na komforcie, ale również prostocie i szybkości w ich zaplataniu. Najczęściej stosuje się warkocz angielski, który polega na zaplataniu trzech równych pasm. Osoby, które mają cienkie lub rzadkie włosy mogą zapleść luźniejszy warkocz, a następnie lekko wytapirować włosy – pozwoli to na uzyskanie dodatkowej objętości. Nieco bardziej wymagający jest warkocz francuski, który również składa się z trzech pasm, jednak jego zaplatanie zaczynamy od czubka głowy, a następnie dobieramy kolejne, grubsze pasma.

Warkocze na wyjścia

Zdecydowanie więcej czasu i umiejętności wymagają eleganckie, skomplikowane warkocze, które chętnie wybierane są przez panny młode. Przykładem będzie warkocz w stylu kłosa (lub bardziej skomplikowany dobierany kłos). Warkocze mogą być plecione również jedynie po bokach głowy, a następnie przechodzić w elegancki kok. Niektóre z nich przyjmują bardzo orientalne, wyraziste formy – zaplatane są jednak niemal wyłącznie przez fryzjerów i stylistów fryzur, ze względu na konieczność dokładnego dobierania poszczególnych pasm włosów. Z pewnością jednak stanowią niecodzienną i oryginalną alternatywę dla innych upięć ślubnych.