Koki to fryzury, które z pewnością są ponadczasowe. Modne w każdym sezonie, wybierane przez wiele kobiet w różnych wersjach: koki w nieładzie na co dzień, bardziej eleganckie i skomplikowane jako upięcia ślubne. Przedstawiamy najmodniejsze upięcia, które pokochały tysiące kobiet!

Koki na co dzień

Dużą popularnością cieszą się nieco zmierzwione koczki na szczycie głowy: choć wygląda to na kontrolowany nieład, w rzeczywistości mogą wymagać całkiem sporo pracy, by osiągnąć pożądany efekt. Jeśli marzą nam się eleganckie upięcia każdego dnia, powinniśmy zainwestować w przyrząd do upinania włosów – jest to rodzaj spinki, dzięki której w szybki sposób osiągniemy nawet skomplikowane upięcia. Jeśli mamy włosy cienkie i rzadkie możemy skorzystać także z wypełniaczy do koka. Są to gąbeczki w kształcie okręgu – wystarczy upiąć włosy w kucyk, wsunąć go w okrąg, a następnie podwinąć włosy dookoła niego.

Koki na specjalne okazje

Nieco więcej czasu i umiejętności wymagają koki, które upinane są na specjalne okazje. Szczególnie panny młode uwielbiają tego typu upięcia. Są eleganckie, ponadczasowe i sprawiają wrażenie niezwykle wysublimowanych. Ich upięcie często wymaga drugiej osoby tak, by końcowy efekt był perfekcyjny. Tego typu koki upiąć potrafią przede wszystkim styliści fryzur, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem skomplikowanych fryzur. Dodatkowym atutem wizyty u stylisty jest użycie przez niego profesjonalnych produktów do stylizacji, dzięki którym nasza fryzura utrzyma się przez całą noc.