Manicure hybrydowy to coś, co pokochały Polki! Piękny, błyszczący i trwały manicure to coś, co każda z nas pragnie i może mieć na wyciągnięcie ręki. W domowym zaciszu możesz stworzyć swój własny manicure za pomocą lakierów hybrydowych oraz lampy. Po około 2-3 tygodniach lakier na paznokciach zaczyna powoli odpryskiwać i to czas na użycie odpowiedniego płynu do usuwania hybryd. Jak wybrać ten najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy dla naszych paznokci i skórek?

Wybierz płyn do usuwania hybryd

Płyn do usuwania hybryd musi być skuteczny i bezpieczny. Musi poradzić sobie z kilkoma warstwami bardzo trwałego lakieru hybrydowego. Zmywacz do lakieru hybrydowego to najczęściej płyn na bazie acetonu. Niestety, zwykły zmywacz do paznokci na bazie alkoholu nie poradzi sobie z tak trwałym manicure. W ofercie sklepu Victoria Vynn znajdziesz bezpieczny i skuteczny płyn do usuwania hybryd w trzech różnych pojemnościach.

Jak bezpiecznie usunąć lakier hybrydowy z paznokci?

Usuwanie manicure hybrydowego z paznokci składa się z kilku kluczowych etapów. Na początku należy spiłować pierwszą warstwę topy z paznokci. Pomoże Ci w tym pilniczek o gradacji 180. Jeśli lakier zaczyna być już matowy, to znak, że pierwsza warstwa została prawidłowo usunięta. Następnie użyj wacików bezpyłowych, które zanurzysz w płynie do usuwania hybryd. Taki nasączony wacik, należy przycisnąć do płytki paznokcia. Aby proces usuwania lakieru hybrydowego był sprawny, wykorzystaj folię aluminiową, aby przytrzymywała wacik na miejscu. Proces rozpuszczania lakieru trwa około 10 minut. Co jakiś czas, możesz sprawdzać, czy lakier zaczął ładnie odchodzić od płytki paznokcia. Po około 10 minutach możesz odwinąć wszystkie paznokcie z folii i bezpiecznie usunąć nadmiar lakieru. Jeśli na płytce paznokcia pozostaną kawałki lakieru, to należy użyć drewnianego patyczka i usunąć niechciane resztki lakieru hybrydowego. Jeśli lakier został już w pełni usunięty, to ważnym krokiem będzie nawilżenie płytki paznokcia oraz jej odżywienie. Możesz zastosować olejki do paznokci i do skórek lub odżywki do paznokci zawierające keratynę i wapń. Pamiętaj, że manicure hybrydowy będzie wyglądał estetycznie tylko na zdrowych i zadbanych paznokciach.

Czy płyny do usuwania hybryd na bazie acetonu są bezpieczne?

Płyny do usuwania manicure hybrydowego są bezpiecznie, o ile aceton występuje w odpowiednim stężeniu. Tutaj należy zdać się na wiedzę i doświadczenie producenta. To na co Ty masz wpływ to używanie płynu. Po pierwsze, nie przekraczaj zalecanego czasu rozpuszczania lakieru hybrydowego. Po drugie, co jakiś czas rób przerwy w manicure hybrydowym, aby odżywić płytkę paznokcia. Zbyt częste lub zbyt długie używanie acetonu może spowodować łamliwość paznokci. Płyny do usuwania manicure hybrydowego są bezpieczne w zalecanym przez producenta czasie i sposobie użycia. Pamiętaj, że piękny manicure to zadbane i zdrowe paznokcie, które są Twoją wizytówką.