Nadchodzi lato, a to oznacza, że przystępujemy do odnawiania naszej garderoby i wzmożonej pracy nad naszą sylwetką. Chcemy zmieścić się w nasze zeszłoroczne ubrania i z pewnością siebie wyjść w sukience na zewnątrz. Nic więc dziwnego, że w tym okresie popularne stają się aktywności fizyczne na świeżym powietrzu i siłownie. Nieodłączna jest także zdrowa, zbalansowana dieta. Jak jednak kontrolować dobrze zmiany zachodzące podczas diety i treningów? Oprócz regularnego ważenia, ważne są wymiary kobiecej sylwetki.

Dlaczego?

Wymiary kobiecej sylwetki mogą być ważne, kiedy pracujemy nad poszczególnymi partiami ciała. Pomaga to w śledzeniu postępów treningów, a także motywowaniu się do dalszej pracy, co nie dla wszystkich jest łatwe. Dodatkowo jest wymiary kobiecej sylwetki są wielokrotnie bardziej rzetelną informacją niż ważenie się, a dzieje sie tak z powodu przyrostu masy mięśniowej. Dodatkowo, Jeśli jesteś na diecie i zależy Ci, żeby zmieścić się w dawne ubrania, które teraz są przyciasne w niektórych miejscach, możesz dodatkowo zmotywować się mierząc partie ud, ramion, w pasie lub talii.

Jak to robić?

Odpowiedź na to pytanie wydawać się może oczywista, ale mimo to, warto sprawdzić, czy to jak mierzymy kobiecą sylwetkę jest poprawne. Nigdy nie powinniśmy mierzyć interesujących nas partii ciała w ubraniach, ponieważ w zależności od noszonego materiału doda to nam kilku milimetrów. Zaleca się mierzenie zaczynając od górnych partii ciała. Warto ustalić sobie konkretną poranną godzinę, w której będziemy codziennie mierzyć partie ciała w tych samych miejscach. Barki mierz na najszerszym poziomie, klatkę piersiową na linii sutków wstrzymując oddech, talię na wysokości pępka, biodra w najszerszym poziomie, a uda dwa centymetry pod linią pośladków. Biceps najlepiej mierzyć po zgięciu łokcia pod kątem prostym i napięciu mięśni w najszerszym ich miejscu. Tak wykonywane mierzenie ukaże łatwe do obserwowanie wymiary kobiecej sylwetki, których zmiany będą łatwe do zaobserwowania. Satysfakcja z efektów obserwowanej pracy gwarantowana jeśli opierasz ją na rzetelnych danych.