Jeśli planujesz strzyżenie, zmianę koloru lub nawet zwykłe podcięcie, sytuacja może być o wiele bardziej skomplikowana, gdy musisz znaleźć dobrego fryzjera. Być może twój własny fryzjer zmienił miejsce zamieszkania, odszedł do innego salonu, a może po prostu potrzebujesz coś zmienić w swojej fryzurze, zaczynając od nowego fryzjera.

Po czym poznać dobrego fryzjera?

Profesjonalny fryzjer zawsze zacznie spotkanie od właściwych konsultacji, podczas których będzie starał się poznać Twoje oczekiwania. Jego kwalifikacje z pewnością potwierdzą dyplomy na ścianie oraz komentarze zadowolonych klientek na stronie internetowej lub aplikacji do rezerwacji. Dodatkowo dobry fryzjer nigdy nie będzie ślepo podążał za trendami i przedkładał je nad Twój typ urody rodzaj włosów i preferencje. Oto jak znaleźć najlepszy salon fryzjerski i nowego, wyjątkowego fryzjera w okolicy.

  1. Zapytaj Znajomych

Poczta pantoflowa to jeden z najlepszych sposobów na znalezienie dobrego fryzjera. Rekomendacja od przyjaciółki lub po prostu kogoś z pięknymi włosami to zawsze dobry początek. Jeśli podoba Ci się czyjaś fryzura, zapytaj, kto ją wykonał, zwłaszcza jeśli ma podobny typ włosów i teksturę do Ciebie.

  1. Wejdź na Instagram

Instagram to obecnie źródło prawdziwych inspiracji fryzjerskich, zwłaszcza gdy można łatwo wyśledzić, kto wykonał daną fryzurę, strzyżenie, koloryzację lub stylizację. Zawsze możesz wysyłać wiadomości na Instagramie do osób, których fryzury Ci się podobają. Instagram to świetne narzędzie do wyszukiwania, wystarczy wpisać na przykład “warszawa fryzjer” i można przewijać konta salonów fryzjerskich w okolicy lub sprawdzić.

  1. Umów się na Konsultację

Czy w końcu jesteś gotowa na grzywkę? A może zdecydujesz się na modną fryzurę, taką jak mixie? Konsultacja jest kluczem do przekazania tego, czego chcesz, ale może być również bardzo odkrywcza pod względem oceny samego fryzjera i jego podejścia do klienta, więc wykorzystaj ją jako swego rodzaju wywiad – i słuchaj uważnie. Każda wizyta u fryzjera powinna rozpoczynać się od konsultacji, niezależnie od tego, czy chodzi o koloryzację, strzyżenie czy przedłużanie włosów. Podczas konsultacji dobry fryzjer weźmie pod uwagę kształt twarzy, nawyki związane ze stylem życia, sprawdzi jak odrastają Twoje włosy i weźmie pod uwagę, jak włosy wyglądają, gdy są naturalne. Powinien również priorytetowo potraktować zdrowie włosów i zaproponować alternatywy, jeśli wybrane cięcie lub kolor nie są (bezpiecznie) osiągalne dla Twojego rodzaju włosów. Dobry fryzjer powinien również omówić z Tobą pielęgnację po wyjściu z salonu.

jak znaleźć fryzjera?

  1. Przeprowadź “test modelowania włosów”

Chciałabyś przeprowadzić próbną stylizację w nowym salonie lub u nowego fryzjera? Chociaż możesz nie być w stanie zorganizować “strzyżenia próbnego”, istnieje jeden test, który możesz przeprowadzić. Myślę, że ważne jest, aby nawiązać kontakt ze swoim fryzjerem, więc dobrym pomysłem jest, aby na pierwszej wizycie umówić się na mycie z modelowaniem włosów, zamiast faktycznego strzyżenia lub koloryzacji. To świetny sposób, aby nawiązać kontakt z fryzjerem, zanim pozwolisz mu zbliżyć się do twoich włosów z nożyczkami! Staraj się unikać proszenia o jakąkolwiek transformację fryzury przy pierwszej wizycie w nowym salonie lub spotkaniu z nowym fryzjerem. Na przykład, jeśli szukasz cięcia, wybierz przycięcie zamiast drastycznej zmiany długości. Jeśli chodzi o kolor, zacznij od wypróbowania koloru zbliżonego do Twojego naturalnego odcienia. Unikaj (przynajmniej początkowo) kolorów, które wymagałyby zarówno rozjaśniania, jak i farbowania.

  1. Wypróbuj aplikację do rezerwacji Belliata

Jak większość rzeczy w życiu w dzisiejszych czasach, istnieje aplikacja na ten dokładnie dylemat – a właściwie kilka. Do naszych ulubionych należy Belliata, gdzie można wyszukać salony fryzjerskie i fryzjerów okolicy i przeczytać (często brutalnie szczere) opinie klientów przed dokonaniem rezerwacji. Z łatwością sprawdzisz dostępne terminy, ceny i zdjęcia przed i po.