Raczkowanie to ważny moment zarówno dla dziecka jak i rodzica. Niestety, ale pierwsze, samodzielne próby poznawania świata przez malca często kończą się obtarciami, siniakami, czy przetartymi na kolanach ubrankami. Czy można coś na to zaradzić?

Ochraniacze na kolana

Oczywiście, że tak. Do ochrony wrażliwej skóry naszych pociech polecamy ochraniacze na kolana dla niemowląt. Ten fantastyczny gadżet pozwoli zniwelować wszelkie niepożądane efekty uboczne raczkowania.

Co to są ochraniacze na kolana dla niemowląt

Są to miękkie, najczęściej wełniane, lub z dużym dodatkiem wełny, ochraniacze. Od środka zaopatrzone są w elastyczną, ale wytrzymałą gumę, która amortyzuje kolanka naszego dziecka i chroni przed obtarciami oraz siniakami. Na zewnętrznej stronie wyposażone są w antypoślizgową gumę. Dzięki temu dziecko nie będzie się ślizgać, raczkując nawet po bardzo śliskiej powierzchni jak płytki. Ponad to dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu możemy je dopasować do nóżki dziecka, tak by go nie obcierały.

Czy naprawdę działają?

Wielu rodziców słysząc o wełnianych ochraniaczach na kolana dla niemowląt zastanawia się, czy mogą naprawdę działać. To przecież wełna z gumą. To nie przeżyje zbyt długo, a przynajmniej wiele osób tak myśli.
Jednak sposób ich wykonania i zastosowane materiały sprawiają, że wytrzymują bardzo długo. Oczywiście, jeśli my będziemy stosować się do instrukcji związanych z ich praniem. Wełna i guma potrzebują w końcu dość szczególnego prania, aby wytrzymać jak najdłużej. To właśnie nieodpowiednie pranie, najczęściej jest powodem dla którego ochraniacze szybko się niszczą.

Czy jest to opłacalny zakup?

Ochraniacze na kolana dla niemowląt są bardzo dobrym i opłacalnym zakupem. Po pierwsze dzięki niemu oszczędzimy wiele bólu i przykrości naszemu dziecku. Po drugie raczkując z takimi ochraniaczami nasz maluch już więcej nie przetrze getrów lub rajstopek, co w sumie pozwoli nam zaoszczędzić na tych przedmiotach. Ale za jaką cenę to wszystko? Kupna stosunkowo tanich ochraniaczy i odpowiedniego ich prania.