Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną to sposób na jaśniejsze włosy stosowany od dawien dawna. Jest ona również dodawana do farb, w oksydantach o różnym stężeniu procentowym. Działanie wody utlenionej na włosy jest mniej inwazyjne od działania rozjaśniaczy dostępnych w sklepach, czy używanych przez fryzjerów, aczkolwiek efekt również jest dużo słabszy.

Czy woda utleniona niszczy włosy?

Oczywiście, że tak. Woda utleniona może sprawić, iż włosy staną się słabsze, łamliwe, przesuszone, a końcówki zaczną się rozdwajać. Ich kondycja znacznie się pogorszy, gdyż jest to środek odkażający i wysuszający.

Woda utleniona a włosy – działanie wody utlenionej na włosy

Woda utleniona na włosy powinna być nakładana kilkukrotnie w odstępie kilku dni, aby efekt był wyraźniejszy, natomiast nie spowoduje ona rozjaśnienia włosów już farbowanych. Jest za to dobrym sposobem na nadanie pięknych refleksów włosom w kolorze blond. Woda utleniona do włosów naturalnie ciemnych również nie powinna być stosowana, gdyż może tylko przyczynić się do pogorszenia ich kondycji, a efekt rozjaśnianie nie będzie widoczny. Mogą natomiast pojawić się rudawo miedziane refleksy.