Starannie zaprojektowane mieszkanie w stylu loftowym stanowi godną uwagi propozycję dla inwestorów, którzy chcieliby stworzyć aranżację łączącą w sobie nowoczesność i oryginalność. Dzieje się tak, ponieważ styl loftowy zwraca na siebie uwagę za sprawą nowoczesnych kolorów, które w wyjątkowy sposób komponują się z elementami pojawiającymi się również w stylu industrialnym, czyli z drewnem, trwałym metalem czy wytrzymałym naturalnym kamieniem. Dzięki temu wystrój loftowy bardzo dobrze sprawdza się zarówno w pokojach dziennych, jak i w sypialniach, gabinetach, kuchniach czy nawet łazienkach. Warto jednak dowiedzieć się, jakie są jego najważniejsze cechy i stworzyć spójną, ponadczasową aranżację całego mieszkania.

Wnętrze w stylu loftowym – jakie są jego najważniejsze cechy?

Osoby, które rozważają urządzenie mieszkania w stylu loftowym, często zauważają jego duże podobieństwo do stylu industrialnego, co może budzić wiele wątpliwości podczas wyboru ważnych dodatków czy sposobów wykończenia. Dlatego warto zwrócić uwagę na fakt, że styl industrialny nawiązuje przede wszystkim do dawnych fabryk i hut, co oznacza, że przeważają w nim surowe materiały w postaci cegieł oraz metalu, a także stonowane kolory w odcieniach szarości, czerni i przygaszonej czerwieni. Z kolei styl loftowy wyróżnia się cieplejszymi kolorami i dodatkami. Z tego powodu można w nim z powodzeniem odnaleźć żywe akcenty, na przykład w postaci kolorowych poduszek czy jasnych elementów wyposażenia. Ponadto w stylu loftowym, oprócz surowej cegły i metalu, pojawia się również drewno oraz naturalne kamienie w różnych odcieniach, dzięki czemu można stworzyć oryginalne, ciepłe wnętrze.

W przypadku stylu loftowego nieodłącznym elementem większości aranżacji jest również kamień na ścianę. Najczęściej tego typu kamienie imitują cegły, ale w nowoczesnych wnętrzach pojawiają się także w różnych odcieniach, na przykład beżu, szarości, czerwieni, bieli czy nawet czerni. Wówczas kamień pojawia się zwykle na jednej ścianie jako kontrastowy element wystroju całego wnętrza. Dlatego też warto wykorzystać go do podkreślenia miejsc, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę domowników czy gości – niekiedy są to ściany, na których znajdują się ozdoby, lustra albo roślinne kompozycje.

W jakich miejscach można znaleźć elementy pasujące do stylu loftowego?

Projektując wnętrze w stylu loftowym, warto zadbać o to, aby wyróżniało się ono wysokiej jakości materiałami, które mimo upływu czasu wciąż będą się świetnie prezentować. Dlatego mebli dobrze jest szukać u lokalnych producentów, którzy zwracają dużą uwagę na wytrzymałe i świetnie prezentujące się materiały. Z kolei nowoczesny kamień na ścianę oferują takie sklepy jak Dekordia, zapewniając klientom duży wybór kamieni w ciekawych odcieniach, kształtach i o nietypowych fakturach. Inwestując w tego typu materiały i elementy wyposażenia wnętrza, można zyskać pewność, że będzie się ono wyróżniało wyjątkowym stylem oraz trwałym wykończeniem.