Loki to ponadczasowy hit wśród wszelkich upięć włosów. Mogą być klasyczne i eleganckie, na co dzień częściej wybierane jednak są nieco łobuzerskie, sprawiające wrażenie nieładu fale i loczki. Nie zawsze możemy jednak użyć lokówki by otrzymać doskonały efekt. Oto kilka sposobów na loki bez jej użycia!

Wałki, sprężynki, papiloty

Wszelkiego rodzaju wałki, papiloty i sprężynki do kręcenia włosów używane mogą być zamiast lokówki. Możemy je używać zarówno na wysuszone włosy, jak i na mokre. W przypadku suchych włosów otrzymamy bardziej delikatny efekt – wałki na sucho należy również trzymać dłużej. Kręcenie włosów na mokro wymaga mniej czasu. Włosy przed zakręceniem należy dokładnie rozczesać, a w celu osiągnięcia mocniejszego i bardziej trwałego skrętu użyć również płynu do stylizacji kręconych włosów. Musimy pamiętać, że tak zakręcone włosy mogą mieć bardzo mocny efekt – najlepiej wcześniej przetestować kilka wariantów, by zdecydować się na jeden sposób kręcenia.

Loki przy pomocy warkocza

Innym sposobem na otrzymanie delikatnych fal jest związanie jednego, dwóch lub kilku warkoczy. Najlepszy efekt – jak w przypadku używaniu wałków – osiągniemy skręcając mokre włosy, czekając następnie do ich całkowitego wysuszenia. Warkocze możemy upiąć również na noc na suche włosy (jeśli myjemy włosy wieczorem) oraz rozwiązanie rano – efekt będzie nieco mniej trwały, jednak przez całą noc powinniśmy otrzymać delikatne fale, które po utrwaleniu lakierem przetrzymają cały dzień.