Jeśli zachodzi konieczność, by stosować okulary korekcyjne, warto dobrze zastanowić się nad ich wyborem. Czasem optymalne okazuje się wyposażenie w różne pary okularów korekcyjnych, a modne oprawki to nie jedyna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę. Okulary należy dopasować do wady wzroku, ale w niektórych sytuacjach warto też zastanowić się nad zakupem okularów blokujących światło niebieskie.

  1. Okulary korekcyjne damskie, a wada wzroku
  2. Damskie okulary korekcyjne – czy można wybrać dowolną oprawkę?
  3. Okulary z filtrem światła niebieskiego

Niewątpliwie dobre dopasowanie okularów korekcyjnych damskich pozwoli zwiększyć komfort codziennego funkcjonowania, jednak dowiedz się także, w jaki sposób okulary z filtrem blokującym światło niebieskie pomogą Ci poprawić samopoczucie i zdrowie.

Okulary korekcyjne damskie, a wada wzroku

Wybierając modne okulary korekcyjne damskie, zawsze należy je najpierw dopasować do wady wzroku. Wizyta u optyka to jednak za mało, gdyż lepiej najpierw udać się do specjalisty, by przeprowadził specjalistyczną diagnostykę. To pozwoli dopasować okulary damskie do konkretnej wady. Tanie okulary nie zawsze będą słabym rozwiązaniem, gdyż w wielu sytuacjach okażą się one wystarczająco solidne, a jednocześnie jeśli będą odpowiednio dopasowane, komfort ich noszenia będzie na najwyższym poziomie.

Damskie okulary korekcyjne – czy można wybrać dowolną oprawkę?

Dobrą wiadomością jest to, że kształt okularów, czy kolor oprawek nie mają znaczenia. Praktycznie do każdej wady wzroku można dopasować oprawki damskie w dowolnej wersji jeśli chodzi o kwestie wizualne. To, jak dobrać okulary korekcyjne jest jednak skomplikowane i sam rodzaj szkieł zawsze powinien doapsowywać specjalista.

Okulary z filtrem światła niebieskiego

Przed zakupem okularów korekcyjnych warto zastanowić się, czy nie przydadzą się jeszcze okulary w drugim wariancie, czyli okulary z filtrem światła niebieskiego. Zasada ich działania jest taka, że blokują one dopływ światła niebieskiego do oczu, które jeśli występuje przez całą dobę, zaburza rytm dobowy organizmu. Efektem takiego stanu rzeczy jest zdecydowanie pogorszony sen, a za tym idą kolejne konsekwencje zdrowotne. Wersje z filtrem światła niebieskiego można kupić z dowolnym rodzajem oprawek. Mogą to być warianty minimalistyczne, a także bardziej designerskie.

Tego typu szkła nie muszą być korekcyjne. Mogą to być okulary zerówki, których jedynym zadaniem jest blokowanie światła niebieskiego. Jest to szczególnie przydatne jeśli dużo pracuje się przy komputerze lub ogląda się telewizję do późnych godzin nocnych.