Wiele kobiet marzy o pięknych i bujnych lokach na głowie. Szczęśliwe posiadaczki naturalnie kręconych włosów nie muszą się martwić jednak ważne, aby włosy wyglądały za zdrowe i zadbane. Kluczem jest właściwa pielęgnacja, szczególnie naturalnych loków. Jak dbać o kręcone włosy? Podpowiadamy!

Kręcone włosy – jak je pielęgnować

Odpowiednio pielęgnowane, zadbane i wystylizowane kręcone włosy wyglądają bardzo efektownie i są wyjątkową ozdobą przykuwającą uwagę. Jednak loki są jednym z trudniejszych typów włosów, jeśli chodzi o pielęgnację. Są dość podatne na uszkodzenia i wyjątkowo łamliwe. Niewłaściwe traktowanie i źle dobrane kosmetyki mogą powodować matowienie, szorstkość, elektryzowanie się i efekt puszenia. Kręcone włosy mają do tego naturalną skłonność, ponieważ zwykle są wysokooporowe, więc ich łuski są odchylone.

Dlatego istotne jest właściwe mycie włosów kręconych, suszenie i pielęgnacja, a także odpowiednia stylizacja i układanie loków. Zawsze można skorzystać z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego, tym bardziej, że jest możliwość rezerwacji wizyty online w różnych miastach https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Pielęgnacja kręconych włosów

Do mycia loków najlepiej użyć w duecie szamponów i odżywek do włosów kręconych oraz preparatów do odżywiania i stylizacji. Kosmetyki należy nakładać delikatnie i w ten sam sposób myć włosy. To samo dotyczy wycierania olejów i suszenia. Najlepiej rozczesywać włosy mokre przy pomocy dobrej szczotki, ale też na takie nakładać kosmetyki stylizujące. Do loków sprawdzi się olejowanie na jakiś czas przed myciem.

Istotne przy włosach kręconych jest zachowanie właściwej równowagi PEH, dlatego ważne są proporcje protein, humektantów oraz emolientów w kosmetykach do pielęgnacji.

Fryzjer – rezerwacja online

Jeśli zdecydujemy się na wybór pielęgnacji w salonie fryzjerskim, warto skorzystać z wygodnej opcji rezerwacji przy użyciu aplikacji i to w salonie, umożliwiającym zakup profesjonalnych kosmetyków do włosów kręconych https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.