Współczesna kobieta nie wyobraża sobie życia bez prostownicy – jednego z podstawowych urządzeń wspomagających często nie łatwą walkę z niesforną czupryną, której codzienne ujarzmianie staje się dla nie jednej kobiety wielkim wyzwaniem. Niestety, choć takie urządzenia są niezwykle przydatne w codziennym zastosowaniu, to jednak przez fakt, iż ich działanie opiera się na działaniu wysokich temperatur, w połączeniu z niewłaściwą pielęgnacją włosów może wyrządzić wiele szkód dla kondycji włosa. Dlatego też coraz więcej świadomych kobiet, chcących korzystać z zalet prostownicy sięga po te, wykorzystujące w swoim działaniu podczerwień.

Prostownica na podczerwień – zasada działania

Biorąc pod uwagę samą budowę, prostownica na podczerwień w zasadzie niczym nie wyróżnia się na tle tych klasycznych, doskonale wszystkim kobietom znanych urządzeń. Różnice pojawiają się jednak już przy porównaniu zastosowanych technologii, bowiem jedynie prostownice na podczerwień wykorzystują technologię infrared, czyli nic innego jak podczerwone promieniowanie. Jest to typ promieniowania, który charakteryzuje się znacznie dłuższą falą niż światło widzialne. Ponadto takie promieniowanie, poprzez umieszczone na skórze receptory odbierane jest jako przyjemne ciepło. Od dawna już promieniowanie podczerwone wykorzystywane było w rehabilitacji i procesach sprzyjających regeneracji organizmu – teraz przyszła pora na jego wykorzystywanie w urządzeniach pozwalających w sposób skuteczny i bezpieczny dbać o urodę. W przypadku włosów promieniowanie podczerwone nie tylko ich nie niszczy, ale przede wszystkim pozwala na odbudowanie ich struktury, silne nawilżenie oraz znaczące zwiększenie odporności łuski na mechaniczne uszkodzenia.

Prostownica na podczerwień – dlaczego ta, a nie inna?

Stosowanie prostownicy na podczerwień ma mnóstwo zalet, a za te najważniejsze z całą pewnością można uznać dbałość o wygląd oraz kondycję włosa. Dodatkowo dzięki stosowaniu tego urządzenie włosy są skłonne do znacznie lepszej absorpcji wartościowych dla nich odżywczych składników. W coraz większej ilości prostownic działających na podczerwień można spotkać się również w funkcją jonizacji (dzięki której włosy zachowują swoją wilgotność i nie elektryzują się)czy nanocząsteczkową technologią antybakteryjną (skutecznie usuwającą nie tylko bakterie, ale i nieprzyjemne zapachy), co tylko wydłuża listę korzyści związanych z zastosowania takiej prostownicy. Ponadto dzięki regulacji temperatury, ryzyko zniszczenia włosów poprzez dobranie zbyt wysokiej temperatury jest naprawdę bardzo niskie.