Pseudonim Paco Rabanne jest znana wszystkim, którzy są na bieżąco z trendami w modzie. Paco Rabanne, nazywa się naprawdę Francisco Rabaneda Cuervo. Wychowywał się we Francji, gdzie pracował w kilku paryskich domach mody, zanim w 1969 roku założył własną markę. Sławę zdobył dzięki eklektycznym modelom z nietradycyjnych materiałów. Po trzech latach Paco Rabanne wypuścił na rynek pierwsze perfumy Paco Rabanne, które zapoczątkowały kolejne zapachy dla kobiet i mężczyzn. Początkowo posługiwał się głównie kwiatowymi esencjami, które następnie uzupełniono o składniki drzewne i korzenne. Takie zestawienie zapachów zapewniło perfumom tej marki elegancję i seksapil.

Czym wyróżniają się zapachy marki Paco Rabanne?

Zapach Paco Rabanne unikalny tak jak tworzone przez projektanta kolekcje. Cechami charakterystycznymi zapachów Paco Rabanne są śmiałość, zmysłowość i innowacyjność. Zdecydowanie wyróżniają się na rynku perfum, a niektóre zapachy jak Paco Rabanne 1 Million zyskały status kultowego.

Paco Rabanne 1 Million miał premierę w 2008 roku i szybko zaskarbił sobie nosy mężczyzn, jak i kobiet chętnie wybierających te perfumy na prezent. Zapach ten przyciąga świeżą kompozycją, która została wzbogacona przyprawami i nutami drzewnymi. Ta słodko-orientalna kompozycja, do której dodano intensywną wonią ambry, ostrzejsze przyprawy i kompozycje drzewne jest przedstawiana jako idealny zapach dla nowoczesnego mężczyzny sukcesu, który ceni sobie elegancję, ale kocha także sport. jest to zapach, który może towarzyszyć mężczyźnie:

  • na treningu na siłowni,
  • na firmowej konferencji,
  • w czasie spotkania biznesowego,
  • na wieczornej imprezie,
  • podczas romantycznej kolacji przy świecach.

Zapach jest wyczuwalny z daleka, ale nie wyczuwa się w nim mdłych czy sztucznych dodatków. Kwintesencja zapachu łączy w sobie wiele aromatów, które nachodzą na siebie. Nie jest to zapach prosty i na każdym poziomie (nuta głowy, serca i bazy) dominują odmienne składniki. Jest to kompozycja słodsza niż zwyczajowe zapachy dla mężczyzn i z tego powodu wskazana dla mężczyzn pewnych siebie, którzy potrafią podkreślić swoje zalety. Kompozycja stworzona przez perfumiarzy (Christophe’a Raynaud’a, Olivier’a Pescheux i Michel’a Girard’a) na początku daje nam zapach mandarynki, która jest dojrzała i soczysta. Jednak woń mandarynki został przełamany mentolowym akordem. W perfumie pojawia się także grejpfrut, który zmniejsza słodycz zapachu. Nutę serca budują przyprawy (kardamon, cynamon, biały pieprz), ale również róża. Pojawiają się także nuty drzewne jak cedr i ambra, a nawet skórzany akord.

Dodatkowo wzrok przyciąga opakowanie perfum na wzór złotej sztabki. Paco Rabanne 1 Million to perfum, który przełamuje stereotypy i pozwala uwodzić, dlatego też jest to zapach 1 na milion.  Trwałość tego zapachu oblicza się nawet na 8 godzin. Ten popularny zapach doczekał się także nowych odsłon jak 1 MILLION ELIXIR.