Czy zmagasz się z problemami z wypadaniem włosów? Dla tych, którzy mają długie i piękne włosy, znalezienie ich na grzebieniu i podłodze jest bolesne. Wypadanie włosów staje się coraz bardziej powszechnym problemem u mężczyzn i kobiet. Istnieje wiele czynników, które prowadzą do problemów z wypadaniem włosów – niezdrowa dieta, stres, niewłaściwy sen, tarczyca i nadużywanie barwników. Oto proste naturalne sposoby leczenia wypadania włosów.

Aloes

Aloes jest pomocnym domowym lekarstwem na wypadanie włosów i wzrost włosów. Odgrywa znaczącą rolę w równoważeniu poziomów pH włosów i skóry głowy. Wyciągnij miąższ z liścia lub łodygi aloesu i wcieraj we włosy. Masuj ruchem okrężnym. Zanim to zrobisz, upewnij się, że włosy są już umyte. Następnie pozostaw na około 15 minut, a następnie spłucz zimną wodą. Powtórz to trzy razy.

Amla (agrest indyjski)

Jedną z prawdopodobnych przyczyn wypadania włosów jest niedobór witaminy C. Amla jest bardzo bogata w witaminę C, zapewnia siłę mieszkom włosowym, a tym samym zapobiega wypadaniu włosów. Gotuj suszoną amlę z olejem kokosowym, aż olej stanie się czarny. Niech ostygnie, a następnie masuj włosy tym olejem. Pozostaw na 20 minut, a następnie jak zwykle umyj włosy szamponem. Powtarzaj to dwa razy w tygodniu.

Zielona herbata

Zielona herbata jest znana jako doskonały środek przyspieszający wzrost włosów i zapobiegający ich wypadaniu. Zanurz dwie torebki zielonej herbaty w gorącej wodzie i pozwól wodzie ostygnąć. Następnie spłucz włosy tym roztworem i delikatnie masuj skórę głowy. Użyj tego roztworu zielonej herbaty jako odżywki po szamponie, a następnie powtarzaj go dwa razy w tygodniu.

Sok z cebuli

Cebula jest bardzo bogata w siarkę, która wspomaga krążenie krwi w mieszkach włosowych, przyspiesza wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Siarka jest również znana z zwalczania infekcji skóry głowy. Wyciągnij sok z cebuli i zanurz w nim wacik i nałóż na skórę głowy. Pozostaw na 20-30 minut, a następnie spłucz łagodnym szamponem. Śledź to raz w tygodniu, a następnie zobacz różnicę.

Mleko kokosowe

Mleko kokosowe jest bogate w niezbędne tłuszcze, białka i minerały, takie jak potas, które są bardzo dobre dla odrastania włosów, a także kontrolują wypadanie włosów. Zetrzyj kokos i wyciśnij jego mleko. Następnie nałóż to mleko na skórę głowy za pomocą pędzla do farbowania włosów. Następnie przykryj skórę głowy ręcznikiem i pozostaw na 20 minut. Następnie zdejmij ręcznik i umyj włosy zimną wodą i szamponem.

Miód i jogurt grecki

Jogurt grecki jest znany jako naturalna odżywka do włosów. Jest bogaty w białka i witaminę B5, które są bardzo korzystne dla twoich włosów. Miód ma właściwości antybakteryjne, które zapobiegają zniszczeniu włosów. Weź miskę, dodaj mieszankę 2 łyżek greckiego jogurtu z 1 łyżką cytryny i miodu. Następnie nałóż ten pakiet na skórę głowy za pomocą pędzla do farbowania włosów. Pozostaw na około pół godziny, a następnie dokładnie spłucz zimną wodą. Powtarzaj to raz w tygodniu.

Sok z buraków

Burak jest bogaty w witaminę B6, C, kwas foliowy, magnez, betainę i potas, które są niezbędne dla
zdrowych włosów. Weź 7-8 liści buraka i gotuj w wodzie, aż poziom wody spadnie do połowy jego ilości. Następnie zmielić liście i dodać 1 łyżkę henny. Nałóż pastę na skórę głowy i pozostaw na 20 minut i zmyj letnią wodą.