Jeśli zależy nam na zwiększeniu aktywności fizycznej, ale wiemy, że w danym momencie życia nie mamy formy, to warto pomyśleć o ćwiczeniach jogi. Polegają one na rozciąganiu ciała, przy których nasz umysł się wycisza i relaksuje. Z tego względu te ćwiczenia są idealne dla osób, które w swoim życiu doświadczają wielu sytuacji stresowych. Jeśli należysz do takich osób, to pewnie zadajesz sobie pytanie: jak zacząć?

Jak zacząć ćwiczyć jogę ?

Jak zacząć? Na sam początek wystarczy wyszukać odpowiednich zajęć w swoim mieście. Bardzo często joga organizowana jest w centrach fitness oraz większych siłowniach. Najczęściej w takich miejscach zajęcia odbywają się nawet kilka razy w tygodniu, więc z pewnością bez problemu dostosujesz do terminu zajęć swój grafik.

Ćwiczę jogę, i co teraz dalej robić ?

Zapewniam Cię, że jak już się wkręcisz w ćwiczenia jogi, to będziesz chciała więcej i więcej. Jak zatem wskoczyć na wyższy poziom? Moim zdaniem idealne do tego są wyjazdy, podczas których praktykowana jest joga 14 dni na przykład. Oznacza to, że codziennie wykonujecie sekwencje ćwiczeń, dzięki którym poprawi się rozciągnięcie Waszego ciała, a umysł jeszcze bardziej zrelaksuje. Nie wierzysz? To jedź na wyjazd, gdzie joga 14 dni jest praktykowana i sprawdź sama. Jeśli takie rozwiązanie Tobie nie będzie pasować, to zawsze możesz zrezygnować albo nie pojechać już w przyszłości na taki wyjazd. Trzeba jednak spróbować, by wiedzieć czy coś jest dla nas, czy też nie.