Na szczęście restrykcje dotyczące wychodzenia z domu powoli maleją i gospodarka jest już odmrażana, zatem zapewne wiele kobiet i nie tyko ucieszył fakt, że salony fryzjerskie zostały otwarte. Jednak nieco gorzej sytuacja wygląda w przypadku tych osób, które postanowiły nie czekać na otwarcie i zwyczajnie obcięły włosy same. Jeżeli efekt okazał się raczej mało gustowny, to koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik, jak naprawić fryzurę,a raczej jej brak.

Awaryjna wizyta w salonie fryzjerskim

Bądźmy szczerzy, pomysł by samemu się obciąć nie był najlepszym, ale niestety wiele kobiet podjęło to ryzyko, z tymże bardzo często efekt był naprawdę marny. Jeżeli i Wy należycie do tej grupy, to zawsze możecie wybrać się na awaryjną wizytę w salonie fryzjerskim licząc, że profesjonalistka upora się z Waszym miszmaszem na głowie. Gorzej jeżeli i ona nie będzie miała pojęcia co zrobić, a dodatkowo jeszcze będziecie odczuwać wstyd opowiadając, że to wy same tak się urządziłyście. Czasami jedyną opcją wydaje się wyrównanie włosów, bądź też nadanie im lekkości poprzez dobre cieniowanie. Jeżeli same postanowiłyście się też zafarbować i macie zamiast blondu kolor żółtka jajka, to wtedy może się okazać, że fryzjerka będzie musiała nie tylko poprawić koloryzację czy rozjaśnić włosy ponownie bądź ściągnąć kolor, lecz także będzie musiała zaoferować Wam botoks na włosy, który poprawi ich kondycję. W przypadku panów sytuacja jest jeszcze gorsza, gdyż jeżeli sami się obcięli bądź co gorsza wygolili włosy maszynką do golenia, to niestety ich partnerki będą musiały oglądać ich w takim mało gustownym wydaniu, aż odrosną im włosy.

Gdy wstyd pokazać się u fryzjera

Oczywiście może być Wam zwyczajnie wstyd i z powodu odczuwania właśnie tego wstydu nie będziecie chcieli pokazać się u fryzjera. Ale i w takiej sytuacji możecie sobie poradzić, szczególnie, gdy dokonałyście niezbyt dobrego strzyżenia. W tym przypadku przydadzą się włosy do przedłużania na clipsie, dzięki nim szybko, łatwo i tanio możecie odmienić swój look i sprawić, że wreszcie, zamiast miszmaszu na głowie, będziecie mieć całkiem fajną fryzurę. Alternatywą jest profesjonalne przedłużanie włosów, ale wtedy musicie już pojawić się w salonie fryzjerskim, a jak wiadomo czasami wstyd wygrywa ze zdrowym rozsądkiem. Swoją drogą profesjonalne przedłużanie włosów jest kosztowne, a jak wiadomo przez to, że warsztaty fryzjerskie były dosyć długo zamknięte, aktualnie ceny znacząco się zwiększyły.

Czapka z daszkiem, a może beanie czy kapelusz

Jak wiadomo i to nie od dziś, jeżeli mamy bad hair day, to bardzo szybko możemy go ukryć ubierając czapkę, choć oczywiście jeżeli w naszej pracy obowiązuje dress code, to jednak takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Ale czasami, szczególnie gdy mamy coś do załatwienia na mieście, noszenie czapki z daszkiem czy beanie, a nawet kapelusza jest jak najbardziej ok. Zatem jeżeli chcecie ukryć nie tylko bad hair day, ale nieudane farbowanie czy cięcie, to takie rozwiązanie się sprawdzi, nawet przy wysokiej temperaturze, zawsze możecie powiedzieć, że jesteście trendsetterami i chcecie wprowadzić nowy trend, czyli noszenie czapki beanie latem.

Gdy nic nie pomaga…

Może się jednak okazać, że Wasze obcięcie czy farbowanie było tak nieudane, że ciężko znaleźć sposób aby je naprawić. A w końcu nie możecie pozwolić sobie na siedzenie w domu i czekanie aż włosy odrosną. Zatem jeżeli macie wygryzioną grzywkę, bądź jeszcze za krótką, a włosy są żółte czy pomarańczowe to jedynym dla was rozwiązaniem będzie założenie peruki tym bardziej, że peruki są modne, w końcu nosi je wiele celebrytek czy nawet gwiazd kina czy muzyki. Dlaczego więc wy nie możecie pozwolić sobie na takie rozwiązanie? Przy czym, aby peruka spełniała swoją rolę, trzeba wybrać taką, która jest możliwie najbardziej naturalna, co niestety może być kosztowne.

Głowa do góry, nawet jeżeli Twoja fryzura jest niedana. W końcu każda kobieta jest piękna, niezależnie od tego jak wygląda i tym trzeba się kierować, oczywiście tę urodę można jeszcze bardziej pokreślić, a więc jeżeli wstydzicie się swojej fryzury, koniecznie skorzystajcie z naszych porad.