Każdy z nas ma inny typ włosów, jednak wszyscy chcą, aby były one piękne i zdrowe. Używanie samych szamponów może być niewystarczające, gdyż ich zadaniem jest głównie usuwanie brudu i zanieczyszczeń. Aby włosy lśniły i były dobrze nawilżone, potrzeba nam sprawdzonej odżywki do włosów.

Idealna odżywka powinna być dostosowana do rodzaju włosów. Innej użyjemy do włosów przetłuszczających się, a innej do tych wysuszonych. Najlepiej, gdyby w jej składzie znajdowały się same naturalne składniki. Nie powinna zabierać parabenów, silikonów, a także alkoholu. Niewskazane jest także, aby obciążała włosy.
Najlepiej sięgać po te profesjonalne odżywki do włosów, z tego względu że są lepiej przebadane, bardziej wydajne i zawierają więcej składników aktywnych. Jednak jeśli ich cena jest dla nas przeszkodą, a nie narzekamy na brak wolnego czasu, możemy wykonać odżywkę samodzielnie w domu. Idealnie na włosy działa nałożony miód, jajka, produkty mleczne, olej kokosowy albo cytryna.
Równie ważne jest to, jak nakładamy odżywkę. Powinniśmy używać jej na wilgotne, lekko wysuszone włosy, bezpośrednio po ich umyciu. Nakładać należy ją tylko na końcówki, po czym dokładnie spłukać, aby włosy nie wyglądały na przetłuszczone.

Nawet jeśli znajdziemy idealny produkt dla siebie, warto go zmieniać co jakiś czas, żeby nasze włosy się do niego nie przyzwyczaiły. Może wtedy przestać tak korzystnie działać.
Nie należy się bać eksperymentowania z kosmetykami do włosów, gdyż często trzeba długo szukać, aby znaleźć ten odpowiedni.