Wrastające włoski, podrażniona skóra, jednodniowy efekt i mnóstwo zużytych maszynek do golenia. To często efekty usuwania niechcianego owłosienia. Większość kobiet zmaga się z takimi problemami. Pragnieniem wielu z nich jest pozbycie się zbędnego owłosienia na zawsze. Na szczęście istnieją już takie zabiegi.

Laserowe usuwanie owłosienia zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jest to przede wszystkim bezpieczna i bezinwazyjna metoda, pozwalająca trwale pozbyć się niechcianych włosów. Podczas zabiegu niszczona jest macierz włosa, z której bezpośrednio wyrasta. Zabiegi laserowe można wykonywać na każdą część ciała. Do najpopularniejszych należą: depilacja bikini i miejsc intymnych, depilacja pach oraz depilacja nóg. Jednak zabiegi trzeba powtarzać po kilka razy, ponieważ wiązki lasera niszczą włosy jedynie w fazie wzrostu.

Zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją medyczną. Wykonuje go lekarz dermatolog lub kosmetolog. Na podstawie typu i stanu skóry oraz włosów dobiera odpowiednia parametry wiązki lasera. Zostaniemy również poinformowani o przeciwwskazaniach do zabiegu oraz możliwych skutkach ubocznych. Przed wyborem odpowiedniego gabinetu, powinniśmy zapoznać się z opiniami klientów oraz cenami zabiegów.