Koloryzacja włosów jest najczęściej wykonywanym zabiegiem fryzjerskim. Rzeczywiście dzięki koloryzacji można przejść swoistą metamorfozę i zyskać większą pewność siebie. Oczywiście kluczowe znaczenie ma wybór właściwej farby do włosów. Dziś podpowiemy Wam, jaką wybrać. Doradzimy też jak zachować kolor na dłużej.

Farba do włosów – z amoniakiem czy bez?

Niewątpliwie na sklepowych półkach można znaleźć szeroki wybór farb do włosów. Można zdecydować się choćby na profesjonalne farby do włosów bez amoniaku. Tutaj pojawia się pytanie, czym różnią się one od farb z amoniakiem. Otóż farba do włosów, która posiada w składzie amoniak uznawana jest za trwalszą. Wynika to z faktu, że amoniak rozchyla łuski. Dzięki temu kolor wnika głębiej w strukturę włosa. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że amoniak ma bardzo nieprzyjemny zapach. Może też powodować podrażnienia. Farby z amoniakiem w większym stopniu wpływają na kondycję włosów. Jednocześnie dobre farby do włosów bez amoniaku również pozwalają na utrzymanie koloru. Co istotne mogą ich używać nawet osoby z bardzo delikatną skórą, które mają osłabione włosy. Dobre farby do włosów powinny mieć w składzie także witaminy i ekstrakty czy też wyciągi roślinne.

Koloryzacja – poznajcie najmodniejsze trendy

Moda w koloryzacji się zmienia. Aktualnie bardzo modne są kontrasty. Oznacza to, że osoby o jasnej karnacji mogą zdecydować się na ciemną koloryzację i tutaj doskonale sprawdzi się trwała, czarna farba do włosów. Naturalne brunetki mogą zaś wybrać blond czy jasne odcienie brązu. Jeżeli jednak lubicie klasykę, to postawcie na koloryzację ombre bądź sombre. Tutaj dobór koloru farby do włosów jest jeszcze łatwiejszy. Oczywiście wciąż modne są rudości, a jeżeli chcecie zaszaleć, postawcie na odcienie różu.

Jak wydłużyć żywotność farby do włosów?

Wyobraźcie sobie, że wydłużenie żywotności farby do włosów jest możliwe, a wręcz bardzo łatwe. Tutaj kluczowe znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja, a dokładnie nawilżenie. Przynajmniej raz w tygodniu należy wykonać olejowanie, np. olejem kokosowym czy masłem shea. Dodatkowo stawiajcie na kosmetyki, które w swoim składzie mają niacynamid czy kwas hialuronowy. unikajcie produktów, które są pełne konserwantów, SLS, czy SLES. Najlepiej wybierać produkty przeznaczone do włosów farbowanych. Unikajcie do tego ekspozycji na promieniowanie słoneczne.