Od pewnego czasu kosmetologia i medycyna estetyczna przeżywają swój rozkwit. Klientki są coraz bardziej świadome i w większej mierze dbają o swój wygląd. Każda kobieta chce czuć się pięknie i młodo – z tego powodu coraz częściej decydują się na wykonanie zabiegów w gabinetach kosmetycznych.

Trendy kosmetologiczne w 2022

Świadomość Klientek z roku na rok stale rośnie – szukają one wielopoziomowych rozwiązań, tj. takich, które sprawią, że ich skóra będzie wyglądała zdrowo oraz młodo. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi o mniejszej inwazyjności, ale o dużej skuteczności oraz takie, które oprócz efektu natychmiastowego działają długofalowo. Kobiety stawiają również na naturalny wygląd, bez zbędnych przerysowań. Ponadto klientki coraz częściej dopytują jakich produktów używa w swoim gabinecie kosmetyczka. Preferują głównie kosmetyki z jak najprostszym składem i jak najbardziej ekologiczne.

Najczęściej wykonywane zabiegi w gabinetach kosmetycznych

Niezaprzeczalnym bestsellerem w branży zabiegów w 2022 roku jest laser ND YAG. Jest to nowoczesny laser neodymowo-yagowy opierający się na innowacyjnej technologii. Urządzenie pozwala na wykonanie profesjonalnego zabiegu zamykania naczynek. Emituje ono fale o długości 1064 nanometrów, które docierają w głąb skóry aż do hemoglobiny. Dzięki temu komórki są podgrzewane, co w efekcie powoduje koagulacje umożliwiającą obkurczenie i zamknięcie naczynek. Zabieg jest zazwyczaj bezbolesny, a efekty utrzymują się do 6 miesięcy.

Kolejnym zabiegiem, który staje się częstym wyborem kobiet, jest zabieg Age Element – to nowość od Mesoestetic. Pomaga w odbudowie skóry pozbawionej witalności i elastyczności, redukuje oznaki starzenia i zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek. Ponadto poprawia koloryt skóry oraz zapobiega jej szarzeniu się. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących efektów zalecane jest wykonanie pięciu zabiegów w odstępach od 7 do 14 dni pomiędzy nimi.

Laser w salonie kosmetycznym oraz zabiegi z jego użyciem cieszą się niebywałą popularnością. Dzięki użyciu tego lasera w gabinecie kosmetycznym możliwe jest pozbycie się blizn lub rozstępów, redukcja porów czy usuwanie przebarwień. Laser używany jest także do zabiegów odmładzających – spłyca zmarszczki, wyrównuje koloryt skóry i zwiększa jej elastyczność. Metoda ta pozwala uzyskać długotrwałe efekty.

Warto również wspomnieć o depilacji laserowej, na którą coraz częściej decydują się Klientki. Jest to zabieg pozwalający na trwałe pozbycie się niechcianych włosków. Dzięki urządzeniu możliwe jest zjawisko selektywnej fototermolizy, podczas której światło lasera jest pochłaniane przez te struktury mieszka włosowego, które zawierają melaninę. Światło zamieniane jest na ciepło, które niszczy element włosa odpowiedzialny za jego wzrost. Depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna i stosunkowo bezbolesna. Proces trwałego usunięcia owłosienia postępuje stopniowo. Aby uzyskać odpowiedni efekt, zaleca się wykonanie minimum czterech zabiegów.

W 2022 roku w gabinecie kosmetycznym prym wiedzie głównie laser. Klientki doceniają zabiegi z jego użyciem przede wszystkim ze względu na małą inwazyjność, bezbolesność oraz spektakularne efekty na różnych płaszczyznach.