Wiele osób podejmując próbę samodzielnego rozjaśniania odrostów zastanawia się pewnie, jak rozjaśnić odrosty, aby nie odróżniały się one od pozostałej części włosów. Najlepiej poprosić kogoś o pomoc w tej czynności, gdyż samodzielnie można nie dopatrzyć niektórych miejsc, co nie pozwoli na uzyskanie pożądanego efektu.

malowanie odrostów

Rozjaśnianie odrostów nie jest trudne, jeżeli ma się do tego odpowiednie akcesoria. Każda osoba, która decyduje się na samodzielne malowanie odrostów powinna zaopatrzyć się w ceramiczną lub szklaną miseczkę do rozmieszania produktu, grzebień do włosów tzw. “szpikulec”, do przedzielania i pobierania pasem włosów oraz fryzjerski pędzelek do farbowania włosów. Rozjaśniacz lub farba rozjaśniająca powinny być nakładane od nasady włosy do linii koloru.

jak rozjaśnić odrosty?

Należy również pamiętać, aby starać się nie nakładać środka rozjaśniającego na skórę, gdyż może ją podrażnić, a nawet poparzyć. Po równomiernym nałożeniu środka rozjaśniającego na odrosty należy odczekać zalecany na produkcie czas, w zależności od tego jaki poziom rozjaśnienia chcemy uzyskać. Nigdy nie nakładajmy rozjaśniacza wielokrotnie na tą samą część włosa, a jeżeli jest konieczność powtórnego powtórzenia zabiegu, należy odczekać kilka dni. Jeżeli do rozjaśniania była wykorzystywana farba rozjaśniająca, to aby uniknąć brzydkiego “odcięcia” między odrostem a resztą włosów, na kilka minut przed zmyciem farby, należy “przeciągnąć” farbę z odrostu na część już rozjaśnionego wcześniej włosa. Jeżeli natomiast do rozjaśniania używano rozjaśniacza, to po zmyciu produktu należy na rozjaśniony odrost nałożyć farbę, również na kilku minut przed zmyciem “przeciągając” produkt, na farbowane już wcześniej włosy.