Upięcia z loków to z pewnością ponadczasowy trend, który uwielbiany jest przez miliony kobiet. Jednak nie każda z nas na co dzień chce lub może używać prostownicy. Zdarza się również, że loki kręcone na wałki lub papiloty nie spełniają naszych oczekiwań. Do tego celu możemy użyć również prostownicy! W przeciwieństwie do używania wałków od razu widzimy efekt naszych działań, możemy kręcić jedynie wybrane pasma i korygować wygląd fryzury.

Jak zakręcić włosy prostownicą?

Większość prostownic należy używać na sucho – oznacza to, że wcześniej włosy muszą być dokładnie wysuszone. Loki kręci się podobnie jak w przypadku używania lokówki, obtaczając kolejne pasma pomiędzy grzałki prostownicy. Przy jej pomocy możemy zrobić także delikatne fale lub drobne loczki – należy wówczas zwinąć pasmo włosów w “ślimaczka” i włożyć je pomiędzy grzałki prostownicy, następnie przytrzymać kilka sekund.

Jakich błędów nie popełniać?

Zdarza się, że loki prostownicą nie wychodzą – w szczególności, gdy nie mamy doświadczenia w robieniu takich fryzur. Przyczyn może być kilka. Najczęściej prostownica nie jest wystarczająco nagrzana lub trzymamy pasmo włosów zbyt krótko, by mogło dokładnie się skręcić. Musimy pamiętać, że jeśli nasze włosy są naturalnie proste, ciężkie i odporne na działanie temperatury, możemy mieć problem z zakręceniem włosów nie tylko tym sposobem, ale również przy użyciu wałków lub lokówki. Podatność na skręcanie mogą poprawić specjalistyczne środki fryzjerskie, które używane są przed upinaniem tego typu fryzur.