Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet: dodają kobiecości, czasem charakteryzują się dziewczęcą delikatnością, mogą też być nieco łobuzerskie. Jednak ich zakręcanie musi być przede wszystkim bezpieczne dla naszych włosów. Podpowiadamy, w jaki sposób kręcić włosy, by móc zachować ich blask i dobry stan!

Urządzenia do kręcenia włosów

Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na zakręcenie loków jest użycie lokówki (lub, jeśli chcemy uzyskać efekt delikatnych fal, karbownicy). Loki możemy zakręcić również przy pomocy prostownicy okręcając poszczególne pasma dookoła grzałek. Delikatne loki na długich włosach możemy uzyskać również przy użyciu okrągłej szczotki oraz suszarki – jest to jednak rozwiązanie wyjątkowo czasochłonne i pracochłonne, wymaga wiele cierpliwości oraz użycia środków ochronnych do włosów.

Pozostałe sposoby kręcenia włosów

Loki możemy uzyskać również bez korzystania z urządzeń elektrycznych. Jeśli chodzi o sposoby na loki bez użycia ciepła najskuteczniejszym z nich będzie wykorzystanie wałków, które wcześniej są gotowane w gorącej wodzie i aplikowane na suche włosy. Wałki te są jednak stosunkowo ciężkie i nie nadają się do stosowania na włosach osłabionych, cienkich i rzadkich. Z pomocą przyjdą jednak lekkie, plastikowe wałki z nakładkami, które możemy nakładać na wilgotne i rozczesane włosy. Innym sposobem jest zawiązanie warkoczy – możemy to zrobić zarówno na mokre włosy (należy odczekać do ich całkowitego wysuszenia) lub suche – wymaga to jednak wielu godzin, po których włosy powinny być zakręcone. Mocny skręt pozwoli na uzyskanie sprężynek, luźne warkocze umożliwiają zaś stworzenie delikatnych fal na włosach.