Dla nastolatków walczących z trądzikiem może się wydawać, że nie widać końca drogi do osiągnięcia gładkiej skóry. Chociaż pojawienie się wyprysków i krost może powodować duży stres, leczenie trądziku jest możliwe. Zamiast wybierać produkty masowo sprzedawane, nastolatki mogą korzystać z naturalnych środków na trądzik. Oto domowe sposoby na trądzik młodzieńczy które warto wypróbować.

Oczyszczanie twarzy

Prawidłowe oczyszczenie twarzy to konieczność dla każdego nastolatka, który nie chce mieć trądziku. Odpowiednie połączenie złuszczania i nawilżania podczas procesu mycia poprawi skórę. Bardzo ważne jest również to, czym myją twarz.

Aloes to świetne naturalne rozwiązanie, które oczyszcza twarz i zapewnia naturalną pielęgnację skóry. Używaj go zamiast czasami ostrych chemikaliów sprzedawanych w celu zapobiegania i / lub leczenia trądziku.

Stosuj filtry przeciwsłoneczne i nie wygniataj pryszczy!

Wiele osób ma wrażenie, że filtry przeciwsłoneczne powodują trądzik. Nie ma w tym prawdy, zwłaszcza jeśli używany jest całkowicie naturalny produkt.
Słońce zawiera dużo wolnych rodników, a gdy wolne rodniki nie są kontrolowane, prawdopodobnie wystąpi stan zapalny. Zapalenie skóry jest główną przyczyną trądziku. Zmniejsz szanse na trądzik, nie wystawiając się na działanie promieni słonecznych, które rozpalają skórę. Codziennie nakładaj krem przeciwsłoneczny.

Choć może to być kuszące, nie próbuj wygniatać czy rozdrapywać pryszczy. Trzaskające pryszcze powodują zbyt duży nacisk na już zaognioną skórę.
Spróbuj najpierw złuszczać skórę i ją oczyścić. Usuń jak najwięcej bakterii. Następnie nałóż naturalne produkty poprawiające kondycję skóry. Pryszcz wyskoczy sam lub naturalnie opadnie. Unikaj zbyt dużego kontaktu dłoni z twarzą. Ręce brudzą twarz, nie służ więc dobrze skórze.

Zielona herbata

Zieloną herbatę można stosować na kilka różnych sposobów w walce z trądzikiem nastolatków. Zielona herbata zawiera galusan epigallokatechiny, który jest bogaty w przeciwutleniacze i ma właściwości przeciwbakteryjne, które są doskonałe dla skóry.
Wrzuć liście herbaty do ciepłej wody, a następnie wyjmij, aby dodać do mieszanki miodu. Nałóż roztwór na twarz na około dwadzieścia minut i spłucz. Młode osoby z trądzkiem mogą również pić herbatę, aby zobaczyć różnicę, lub zmielić liście na proszek, który może służyć jako maska.