Gdańsk – miasto istniejące od 997 roku. Przez ponad tysiąc lat rozwija się w nim przemysł i kultura. Ponadto jest miejscowością nadmorską, otwartą na cały akwen Morza Bałtyckiego. Ten ogromny walor sprzyja rozwojowi turystyki i powstawaniu kolejnych atrakcji uprzyjemniających pobyt.

1. BODY MIND CENTRE – CENTRUM ZDROWIA I URODY
Ul. Lawendowe Wzgórze 16/U2
Tel. 531 00 57 57

Swój odpoczynek warto zacząć od relaksującego pobytu w tym ośrodku. W ofercie można znaleźć między innymi zabiegi oczyszczające i złuszczające, mezoterapię mikroigłową albo kilka rodzajów masaży – aromatyczną świecą, gorącymi kamieniami, klasyczny czy pałeczkami bambusowymi.

2. DWÓR ARTUSA – ODDZIAŁ MUZEUM GDAŃSKA
Ul. Długi Targ 43/44
Tel. 789 449 654

Po relaksie trzeba wybrać się zwiedzanie miasta. Jednym z pierwszych kierunków powinien być Długi Targ. Przed Dworem Artusa stoi symboliczny Neptun, także jest to dodatkowa atrakcja. Dwór w przeszłości był miejscem spotkań ważnych przedstawicieli środowiska mieszczańskiego.

3. WESTERPLATTE

Atak nazistów na to miejsce jest symbolicznym początkiem wybuchu II wojny światowej. Planowano, że obrona potrwa kilka godzin, w rzeczywistości ciągnęła się tydzień.

4. EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI
plac Solidarności 1
Tel. 58 772 40 00

Placówka skupia się na wydarzeniach z 1989 roku, prezentuje także drogę, która doprowadziła do częściowo wolnych wyborów oraz istotne dla tego procesu osoby.

5. PARK OLIWSKI
Ul. Opata Jacka Rybińskiego
Tel. 58 34 12 041

Pięknie urządzony park, w którym można spacerować kilka godzin. Niektóre części są urządzone w różnych stylach – pojawia się na przykład ogród japoński. W kolejnych fragmentach idzie trafić na Groty Szeptów. Na terenie parku działa także oddział Muzeum Narodowego, a obok stoją ciekawe rzeźby. W wakacje urządza się również letnie spotkania kulturalne.

6. WZGÓRZE PACHOŁEK
Ul. Spacerowa

Na szczyt prowadzą schody, po drodze stoją urządzenia do ćwiczeń. Na górze zbudowano punkt widokowy, można z niego obserwować cały okoliczny krajobraz lasów oliwskich.