Dłonie tylko wtedy będą piękne, jeżeli paznokcie będą zadbane. Od zawsze dodają one paniom elegancji i pewności siebie. Dlatego też zabiegi takie jak manicure i pedicure warto wykonywać regularnie. W ten sposób można skutecznie zadbać o kondycję skóry dłoni i stóp, a także o ich estetykę.

  1. Po co wykonywać manicure? 
  2. Jakie rodzaje manicure są popularne? 
  3. Pedicure także jest ważny? 
  4. Czy zabiegi parafinowe pomagają paznokciom? 

W salonach kosmetycznych do dyspozycji mamy bardzo różne usługi w zależności od indywidualnych potrzeb. Powszechnie wykonywany jest klasyczny manicure, a także techniki hybrydowe i japońskie. Dzięki temu każda pani może wybrać zabiegi zgodne z własnymi preferencjami. 

Po co wykonywać manicure? 

Czasami można spotkać opinie, że w manicure chodzi jedynie o ozdabianie paznokci. Tymczasem zabiegi te polegają na całościowej pielęgnacji dłoni i paznokci. To zespół zabiegów, które mają wzmacniać i odżywiać, a także skutecznie zabezpieczać paznokcie przed uszkodzeniami. Dlatego też tak ważne są regularne wizyty u manikiurzystki. W ten sposób można wciąż cieszyć się zdrowymi paznokciami, co jest szczególnie istotne w kontekście narażenia na uszkodzenie mechaniczne lub na działanie detergentów. 

Zabiegi manicure oferowane klientom to także usunięcie skórek, nawilżanie płytki paznokcia i zadbanie o jej piękny kształt. Zwykle ciężko jest osiągnąć takie rezultaty samodzielnie z uwagi na brak czasu i odpowiednich umiejętności. Tymczasem usługi takie jak te dostępne tu – https://kurkowa5.pl/hanza/pedicure-szczecin/ to gwarancja zabiegów wykonywanych w gabinecie w Szczecinie przez wykwalifikowany personel. Stosuje się tu sprawdzone techniki i nowoczesne preparaty. 

Jakie rodzaje manicure są popularne? 

Profesjonalny gabinet kosmetyczny w Szczecinie zapewnia rodzaje manicure w różnych wersjach, w zależności od upodobań klientek. 

  • Manicure klasyczny to pielęgnacja naturalnej płytki paznokcia. Nadawany jest mu odpowiedni kształt i usuwane są skórki. Następnie nakłada się klasycznie lakier i preparat wzmacniający. To rozwiązanie dla osób ceniących naturalny wygląd paznokci. 
  • Z kolei manicure hybrydowy to rozwiązanie zapewniające trwałość. Nałożony na płytkę paznokcia lakier jest utwardzany lampą UV. To właśnie dzięki temu stylizacja może się utrzymywać nawet do trzech tygodni. 
  • Manicure żelowy jest wybierany przez kobiety, które preferują przedłużanie paznokci lub chcą, aby były trwalsze. Nałożony żel utwardzany jest lampą UV lub ledową.
  • Manicure japoński występujący także pod nazwą “P Shine” gwarantuje wzmocnienie i regenerację naturalnej płytki paznokcia. Wykorzystuje się tu bogate w witaminy i minerały preparaty. One zapewniają delikatny połysk i naturalny wygląd. 

Pedicure także jest ważny? 

Równie ważne są zabiegi kosmetyczne na stopy, czyli pedicure. Regularna pielęgnacja to nie tylko ich ładniejszy wygląd, ale także unikanie pękającej skóry, odcisków, czy też modzeli. Podobnie jak w manicure, tu stosuje się takie same zabiegi. 

  • Pedicure hybrydowy to po prostu zaaplikowanie go na paznokcie i utwardzenie z wykorzystaniem lampy UV. Charakteryzuje się trwałością i odpornością na odpryski. 
  • Pedicure kombinowany jest natomiast zabiegiem bardziej zaawansowanym, ponieważ dotyczy płytki paznokcia, ale również skórek. Technika polega na precyzyjnym usunięciu zrogowaciałego naskórka, a następnie wygładzeniu skóry stóp. 

Czy zabiegi parafinowe pomagają paznokciom? 

Specjalistyczny gabinet oferuje także zabiegi pielęgnacyjne takie jak parafinowanie dłoni i stóp, a tym manicure Szczecin, paznokcie hybrydowe i różne inne opcje pielęgnacji paznokci. Ten zabieg pielęgnacyjny polega na zanurzeniu dłoni lub stóp w ciepłej parafinie. Dzięki temu skóra jest intensywnie nawilżana i regenerowana. Proces ten zmiękcza skórę, a także chroni ją. Wpływa również ochronnie na płytkę paznokcia. 

Dzięki zabiegowi szybko można się pozbyć suchych i pękających skórek, a paznokcie stają się ponownie mocne i elastyczne. Parafinowanie jest także bardzo przyjemne, wywołując wrażenie delikatnego otulania. Dodatkowo nieznacznie podwyższona temperatura zapewnia pobudzenie krążenia.