Osoby, które farbują włosy, muszą szczególnie o nie dbać. Chemia zawarta w produktach do koloryzacji sprawia, że mamy suche włosy. Takie,, siano” na głowie nie wygląda dobrze i dodaje nam lat. Aby farbowane czy rozjaśniane włosy były piękne, możemy stosować różne odżywki na włosy.
W tym przypadku doskonale sprawdzą się mocno nawilżające maski i balsamy. Preparat należy pozostawić na jakiś czas, by zniszczone włosy nabrały miękkości i połysku. Możemy także owinąć głowę ręcznikiem lub czepkiem. W cieple, składniki maski lepiej oddziałują na wysuszone pasma.

 

Jeśli suche włosy są w bardzo fatalnym stanie, warto wybrać się do fryzjera. Dobry fryzjer zastosuje profesjonalne odżywki na włosy i poradzi jakich kosmetyków do pielęgnacji używać.
Istnieją także sprawdzone domowe sposoby na zniszczone włosy. Maseczki z miodu, oleju kokosowego czy oliwy z oliwek są nie tylko naturalnym produktem, ale mają też właściwości wygładzające i nawilżające.
Mocno zniszczone włosy potrzebują odpoczynku od farbowania. Gdy mamy zniszczone włosy, lepiej jest też zrezygnować z suszarki lub prostownicy.
Stosowanie odżywki na włosy, umiejętna koloryzacja i okresowe wizyty u fryzjera, sprawią, że nasza fryzura będzie prawdziwą ozdobą, a nie katastrofą.