Latem nasze włosy wystawione są na ekstremalne warunki, takie jak gorące powietrze, słońce czy słona morska woda. Dlatego pielęgnacja włosów latem musi uwzględniać ich nawilżenie i odżywienie. Zatem, jak zadbać o włosy latem, żeby nie przypominały stogu suchego siana?

 

Jednym ze skutecznych produktów, który będzie doskonale nawilżał nasze włosy, jest miód. Takie sposoby na przesuszone włosy dają spektakularne i niemalże natychmiastowe efekty. Domowe maseczki na włosy na bazie miodu działają szybko i dają widoczne rezultaty. Aby zrobić taką maseczkę, musimy przygotować żółtka jaj, miód oraz oliwę z oliwek. Jeśli nie mamy któregoś ze składników, śmiało możemy zastosować sam miód.
Inne sposoby na przesuszone włosy to mycie ich letnią wodą. Latem, kiedy jest bardzo gorąco, chłodna woda nie jest związana z nieprzyjemnym uczuciem. Mycie włosów chłodną wodą sprawia, że łuski pojedynczych pasm zamykają się, uniemożliwiając przyczepianie się kurzu czy zanieczyszczeń. Ponadto włosy mniej się elektryzują i są bardziej puszyste, nie suche i wiotkie.

 

Zastanawiając się, jak zadbać o włosy latem, możemy sięgnąć też po produkty z drogerii. Wiele firm kosmetycznych wprowadza na rynek kosmetyki, właśnie z myślą o lecie i skomponowanych specjalnie do włosów przesuszonych.
Jeśli ani domowe maseczki na włosy nie pomagają nam, ani tym bardziej gotowe produkty, powinniśmy udać się do fryzjera. Tutaj, co prawda należy liczyć się z tym, że koszt zabiegu może być znaczny, natomiast efekty takich działań są na ogół o niebo lepsze niż samodzielne ratowanie zniszczonych i suchych włosów.
W poszukiwaniu odpowiedzi, na to, jak zadbać o włosy latem, możemy posiłkować się internetem. Znajdziemy tu nie tylko przepisy na domowe maseczki na włosy, ale także filmy instruktażowe, jak je wykonać i przechowywać.