Chcąc zapuścić długie i piękne włosy możemy wyjść z błędnego założenia, że najszybsze efekty da zaprzestanie podcinania końcówek. To ogromny błąd! Należy pamiętać, że włosy z czasem się łamią i rozdwajają, a końcówki, które nie zostaną obcięte sprawiają, że włos samoistnie się skracają.

Peeling i masaż skóry głowy

Peeling skóry głowy nadal jest mało popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym, lecz nie powinno się o nim zapominać. Stanowi świetną bazę dla dalszych czynności pielęgnacyjnych. Należy wykonywać go nie częściej niż raz w tygodniu podczas mycia włosów, przed nałożeniem odżywki.
Relaksujący masaż głowy wykonywać można podczas mycia włosów szamponem, przed snem lub podczas aplikacji wcierek. Masaż należy wykonywać okrężnymi ruchami, starając się dotykać jedynie skóry głowy, aby nie uszkodzić włosów.

Regularne rozczesywanie włosów

Nawet jeśli wydaje nam się, że włosy nie są potargane i nie wymagają dokładnego czesania, warto codziennie, przed snem starannie je wyszczotkować. Należy zacząć od końców i stopniowo kierować ku górze. Nie powinno się czesać włosów wilgotnych, gdyż wtedy są najbardziej narażone na zniszczenia.

Luźny warkocz na noc

Podczas snu przewracamy się z boku na bok, a włosy ocierają się o poduszkę. To może sprawiać, że będą szybciej się niszczyć i łamać. Najwygodniejszą i najbardziej korzystną dla włosów fryzurą na noc jest luźny warkocz. Dzięki niemu włosy pozostaną zabezpieczone przed uszkodzeniami, a także rano będą dużo mniej potargane.

Myśląc o tym jak zapuścić włosy warto pamiętać, że najlepsze efekty da stosowanie kilku metod jednocześnie. Odpowiednia dieta i wypijanie minimum dwóch litrów wody dziennie korzystnie wpływa na stan skóry, a także włosów. Chcąc zadbać o piękną fryzurę należy podejść do tego kompleksowo. Można również sięgnąć po leki lub suplementy diety, zawierające biotynę, cynk, żelazo, kwas pantotenowy oraz witaminy A, B6, B12, C i E. Na efekty będzie trzeba nieco dłużej poczekać, lecz będą one spektakularne i trwałe. Najlepszym sposobem na zapuszczenie długich i pięknych włosów jest połączenie odpowiedniej, naturalnej pielęgnacji, regularne podcinanie końcówek oraz suplementacja.