Okazuje się, że dwuślad może zdziałać o wiele więcej niż nam się wydaje. Przyjemność jaką daje z jazdy to jedno, ale poza nią quady służą służbą ratowniczym do ratowania życia, dojeżdżając w miejsca niedostępne dla aut. Jak się okazuje mogą one także pomóc pozostałym pomóc odśnieżyć posesje. To niezwykle ważne, ponieważ użycie łopaty na dłuższą metę jest męczące i uciążliwe. Zobacz jak odśnieżać szybko i sprawnie, a do tego jeszcze przyjemnie.

Chcąc ułatwić sobie życie zamontuj pług do śniegu do quada, który usprawni Twoją pracę, z korzyścią dla wszystkich domowników. Pług możesz zakupić (na przykład przez internet) lub stworzyć sam, co jest rozwiązaniem budżetowym, ale i wymagającym inwencji twórczej. Niezależnie którą drogę wybierzesz, pojazd może Ci służyć niezawodnie przez wiele sezonów. Za pewne zastanawiasz się, czy takie odśnieżanie jest skuteczne. Odpowiedz brzmi, to zależy od tego jaką moc ma quad, ale na ogół bez problemu radzi on sobie nawet z mokrym śniegiem.

Pług do śniegu do quada– na co najlepiej uważać

Warto wziąć pod uwagę fakt, że pług dodatkowo obciąża quada, zmieniając jego specyfikę. I choć na drodze asfaltowej nie powinno się tego odczuć, w terenie lepiej nie szarżować i nie przesadzać z gazem, tym bardziej, że zima nie sprzyja szybkiej jeździe.

Jak wykonać pług samodzielnie?

Poza ofertami, które widnieją w sklepach warto rozważyć stworzenie pługu na własną rękę. Wiąże się to również z wzięciem odpowiedzialności za sprzęt i ryzyka za awarię w trakcie jazdy. Na forach można jednak znaleźć wiele informacji na ten temat oraz praktycznych wskazówek, które pozwolą stworzyć pług do quada we własnym garażu. Pług wykonuje się z blachy o grubości 3 mm. Konieczne jest zastosowanie wsporników i mocowania łyżki do pojazdu. Warto stworzyć pług, który będzie zgarniał śnieg po dwóch stronach pojazdu, jednak taka konstrukcja wymaga nieco więcej pracy.

Pług równie dobrze możesz kupić. Nabycie sprzętu gwarantuje bezpieczeństwo. Wśród ofert producentów znajdziemy pługi za kilkaset złotych, które różnią się od siebie wielkością oraz jakością wykonania i marką. Czy już wiesz, jaki pług będzie najlepszy do Twojego quada?