Kiedy jesteśmy zaproszeni na różnego rodzaju uroczystości, musimy przyszykować odpowiedni strój oraz dodatki. Nie mniej ważnym elementem będzie także adekwatna do sytuacji fryzura. Fryzury okolicznościowe o misternym upięciu i obsypane brokatem, dawno przeszły do lamusa. O wiele lepszym uczesaniem może być prosta i zarazem elegancka fryzura.

 

Uczesanie na okazję jaką jest ślub, powinno współgrać z sukienką. Hollywoodzkie loki czy wysokie upięcie będą wyglądały jednakowo ładnie. Kwestią kluczową jest tu samopoczucie. Jeśli prezentowane przez fryzjera fryzury okolicznościowe nie przypadną nam do gustu, musimy o tym powiedzieć. Samopoczucie przekłada się na wygląd i pewność siebie, dlatego fryzury na ślub czy inną uroczystość muszą nam odpowiadać.
Panna młoda jest podczas ślubu czy wesela osobą, na którą są skierowane wszystkie oczy. Uczesanie na okazję ślubu powinno przyciągać wzrok, a także pozostać w niezmienionej postaci przez całą noc. Nie ma nic gorszego niż fryzury okolicznościowe, które w ferworze tańca tracą swój charakter i nieestetycznie wyglądają.

 

Zanim zdecydujemy się na konkretne uczesanie na okazję, warto zasięgnąć opinii profesjonalisty lub przejrzeć czasopisma dedykowane nowożeńcom. Pamiętajmy, że nie zawsze konkretne fryzury na ślub z żurnala możemy zastosować na własnych włosach. Czasami przeszkodą są zbyt cienkie lub zbyt krótkie włosy. W przypadku bardzo mizernych i cienkich kosmyków, fryzury okolicznościowe powinny być jak najmniej skomplikowane. Delikatne, miękkie fale będą nie tylko dobrze wyglądały, ale nadadzą też włosom pożądanej objętości.
Udane uczesanie na okazję gwarantuje dobry humor, wspaniałe samopoczucie i dodaje pewności siebie, szczególnie zestresowanym w ten wyjątkowy dzień pannom młodym.