Długie włosy są wspaniałą ozdobą, jednak wymagają one wyjątkowej pielęgnacji, nawilżenia i regularnych zabiegów. Oto 5 rzeczy, o których warto pamiętać, by cieszyć się pięknymi i długimi włosami!

1. Zadbaj o dietę

Dieta długich włosów to przede wszystkim produkty bogate w witaminy i minerały, a także wyjątkowo odżywcze kwasy tłuszczowe. Zaleca się jedzenie produktów pełnoziarnistych, w których występuje witamina E. Warto regularnie spożywać masło, pełnotłusty nabiał i jaja, które są doskonałym źródłem biotyny. Dieta powinna być także wyjątkowo bogata w warzywa i owoce pełne witamin i minerałów, które wspomagają strukturę włosów i zapobiegają ich wypadaniu.

2. Używaj delikatnych kosmetyków

Pielęgnacja długich włosów wymaga używania dobrej jakości produktów. Zainwestuj w kosmetyki profesjonalne, wykorzystywane w salonach fryzjerskich. Pamiętaj o stosowaniu dobrze dobranych olejów i olejków, które odpowiedzą na potrzeby Twoich włosów.

3. Chroń włosy

Długie włosy wymagają specjalnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi – wiatrem, promieniami słonecznymi, wilgocią i zanieczyszczeniami. Warto pamiętać o stosowaniu kosmetyków z filtrem UV (np. pianek, odżywek, olejków lub specjalnego serum do włosów) oraz wiązać włosy podczas wietrznych dni.

4. Masuj skórę

Regularne masaże skóry głowy zapobiegają wypadaniu włosów, a także świetnie wspomagają ich porost. Do masażu skóry głowy najlepiej wykorzystywać specjalne olejki, a także urządzenia masujące (np. dermo roller ze specjalną końcówką lub silikonową szczoteczkę do masażu). Dodatkową korzyścią masażu jest wzmożone wchłanianie substancji aktywnych, dzięki czemu aplikowane substancje wnikają w skórę głowy i odżywiają włosy od środka.

5. Nie przeciążaj włosów

Pamiętaj, że każdy zabieg obciąża włosy – a szczególnie długie włosy narażone są na nadmierne wypadanie. Ogranicz stosowanie różnych zabiegów stylizujących, takich jak kręcenie, prostowanie i suszenie suszarką. Staraj się również nie używać na co dzień agresywnych sprayów i pianek do stylizacji, które wysuszają i osłabiają włosy.