Mnóstwo pań boryka się z problemem cienkich włosów. Prawdziwym wyzwaniem w tym przypadku jest dobór odpowiedniego uczesania. Fryzury dla cienkich włosów nie powinny być trudne w ułożeniu, gdyż nadmierna stylizacja obciąży i tak wątłe pasma.
Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być cięcie do ramion lub bob. Przy bardzo cienkich włosach nie poleca się uczesania na chłopczycę, ponieważ taki rodzaj fryzury wymaga nieustannej uwagi.
Łatwe fryzury dla cienkich włosów powinny odznaczać się prostym cięciem bez stopniowania. Najczęściej nie zaleca się także asymetrii. Kolejnym elementem, z którego można zrezygnować, jest grzywka. Grzywka,,uszczupli” objętość, która jest tutaj niezwykle pożądana. Oczywiście, jeśli ktoś lubi grzywkę czy stopniowanie i czuje, że są to najlepsze fryzury dla cienkich włosów, może nosić uczesanie wedle własnego upodobania.
Mając cienkie włosy możemy pokusić się o lekką trwałą. Łatwe fryzury dla cienkich włosów powinny się układać lekko i naturalnie. Delikatne fale dodają włosom witalności i optycznie zwiększają ich objętość.
Osoby o lichych pasmach powinny również zrezygnować z ciemnych farb do włosów. Lepsze będą ciepłe blondy, a także jasne brązy czy kasztany.

 

Najpopularniejszym uczesaniem dla tego typu włosów jest lob, czyli przedłużony bob. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nadanie kształtu takiej fryzurze trwa kilka minut, a do tego lob odejmuje lat.
Łatwe fryzury dla cienkich włosów nie muszą być nudne. Dobrze ścięte włosy do ramion można dowolnie upinać. Należy unikać jedynie wysokich kucyków, które sprawią, że pasma wydadzą się jeszcze lichsze. Doświadczony fryzjer podpowie nam jakie fryzury dla cienkich włosów będą odpowiednie dla nas i z pewnością wybierze najkorzystniejszą opcję.