Włosy są bardzo ważne dla kobiet. Stanowią ich niezaprzeczalny atut. Niestety, nie zawsze matka natura dała wszystkim kobietom piękne i gęste włosy. Mnóstwo pań przeżywa udrękę starając się ułożyć z cienkich włosów efektowną fryzurę. Odpowiedzią na ten problem może być lekka trwała.

Zabieg, o którym mowa delikatnie podkręca włosy, nie niszcząc ich tak jak w przypadku tradycyjnej trwałej. Styling, czyli lekka trwała jest dedykowany kobietom, które mają cienkie włosy i chciałyby dodać fryzurze objętości. Trwała ondulacja tego typu wykonywana jest praktycznie na każdym rodzaju włosów. Przeciwwskazaniem do zabiegu może być jedynie rozjaśnianie włosów. W tym przypadku istnieje ryzyko, że styling nie powiedzie się. Włosy będą wówczas nie tylko zniszczone, ale i skręt poszczególnych pasm będzie niezadowalający i zamiast pięknych fal wyjdzie przysłowiowe siano.

Lekka trwała wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Musimy też włożyć nieco wysiłku w układanie włosów. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy.
Najbardziej efektowny styling wychodzi na półdługich, niefarbowanych włosach. Możemy zdecydować się wówczas na duże wałki, co optycznie zagęści włosy i doda witalności.
Kręcone lub falowane włosy odmładzają. Trwała ondulacja, którą robiły nasze babcie ma niewiele wspólnego z dzisiejszymi zabiegami. Lekka trwała, którą wykona profesjonalny fryzjer będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli będziemy odpowiednio dbać o pielęgnację włosów.
Wiele gwiazd amerykańskiego kina zdecydowało się na styling. Piękne fale i uczesania w ich wydaniu możemy obserwować podczas różnych uroczystości, związanych, np. z premierą filmu. Delikatna trwała ondulacja daje rezultaty w postaci ponadczasowej, eleganckiej fryzury i zdecydowanie ożywia look.