Trwała ondulacja to zabieg pozwalający na uzyskanie pięknych, kręconych włosów. Dostępne są również różne grubości skrętu. Jednym i zarazem najpopularniejszym z nich jest trwała mokra włoszka, która jak sama nazwa wskazuje, pozostawia efekt mokrych włosów, na pięknej burzy loków.

nowoczesna trwała ondulacja – trwała mokra włoszka

Jeszcze kilka lat temu trwała ondulacja była bardzo inwazyjnym dla włosów zabiegiem. Powodowała, iż włos stawał się bardzo zniszczony, a to wszystko za sprawą zawartego w produktach używanych do trwałej ondulacji amoniaku, urotropiny oraz kwasu tioglikowego. Obecnie płyny używane do wykonywania trwałej ondulacji nie posiadają amoniaku, a także w ich składzie znajdują się łagodniejsze substancje służące utrwalaniu, zatem nowoczesna trwała ondulacja nie jest już tak inwazyjna dla włosów, jak kilka lat temu. Trwała ondulacja na rozjaśnione włosy również może być stosowana, natomiast tylko wtedy, gdy włos jest w dobrej formie.

trwała ondulacja na rozjaśnione włosy

Bardzo zniszczone, wysuszone i wypalone włosy nie pozwalają na wykonanie trwałej ondulacji, gdyż podjęcie próby jej zrobienia może skończyć się doszczętnym zniszczeniem włosa, spaleniem go oraz wypadnięciem. Na bardzo zniszczonych włosach efekt wykonania trwałej ondulacji może być również niewidoczny, natomiast większość fryzjerów nie podejmuje nawet tak ryzykownego działania.