Jeśli posiadasz typ włosów określany jako problematyczny – jeśli twoje włosy się przetłuszczają, szybko tracą świeżość – jest to artykuł dla ciebie.

Jeśli pragniesz poznać kilka sprawdzonych, działających sposobów na lepszy wygląd – czytaj dalej.
Każda kobieta chce widzieć w lustrze piękną, zadbaną twarz. Ciało, które nie jest tylko zbiorem kompleksów – ale jest silne, zdrowe i nie sprawia, że w oczach pojawiają się łzy (no cóż, czasem się zdarzało). Jeśli już troszczymy się o te aspekty naszego image – to powinnyśmy zwrócić też większą uwagę na coś – co może być naszą ozdobą… ale i zmorą. Włosy

Przetłuszczająca się grzywka

Wyobraź sobie, że „postanawiasz zmienić się na lepsze” i jak to mówią sprawić, że w twoim życiu zacznie dziać się coś nowego. Wtedy, jak przystało na prawdziwą kobietę, ścinasz włosy, zaczynasz od małej zmiany, by te większe spadły lawiną na przyszłość. Twój wybór pada na grzywkę. Od dawna chciałaś ją mieć, obcinasz więc kilka kosmyków… i oto jest! Fajna, dodająca dziewczęcego uroku, przyjemna dla oka.
A teraz wyobraź sobie, że w twojej codzienności pojawia się kolejny problem (a przecież miało ich już nie być…}. Przetłuszczająca się grzywka. To – co miało wyglądać estetycznie i schludnie, wygląda okropnie… nie ma nic gorszego niż tzw. „klucha” na głowie. Zmartwienie jest o tyle uciążliwe, że zwykłe umycie włosów nie bardzo pomaga. Co robić?
Musisz znaleźć sposób, który pozwoli znowu cieszyć się świeżością i puszystością swojej ukochanej czuprynki. W tym momencie na ratunek przychodzi ci suchy szampon. W tym przypadku nie jest produktem, którego użyjesz, gdy nie ma innej opcji polepszenia kondycji włosów. Suchy szampon stworzy na ich powierzchni ochronną warstwę, która przez bardzo długi czas utrzyma efekt świeżości i fajnej objętości.

Ważnych jest też kilka zasad, które pomogą ci w pozbyciu się problemu:

– staraj się nie dotykać włosów,
– myj je częściej niż dotychczas (może to w tym tkwi sedno),
– używaj szamponu do włosów przetłuszczających się,
– dobierz odpowiednią odżywkę,
– nie bój się masek, wcierek i innych innowacyjnych produktów.