Czasem zdarzają się takie sytuacje, gdy po powrocie od fryzjera nie jesteśmy zadowoleni efektem końcowym. Cięcie nie do końca takie, jakie być powinno, nieudana koloryzacja czy cokolwiek innego, co nam nie odpowiada. Każdy o tym wie, a w szczególności kobiety, że włosy są czymś więcej, niż tylko zwykłymi włosami. Włosy, to nieodłączny element naszego ja, określający także naszą osobowość. Często widać i słychać o sytuacjach, gdy dziewczyny przeżywają tak zwane “włosowe tragedie”. Do takich tragedii może należeć przykładowo wplątana guma we włosy, czy też nieodpowiednie cięcie grzywki.

Wiele kobiet po wyjściu od fryzjera, przy okazjonalnym cięciu narzeka na złe cięcie grzywki. Nie musimy być specjalistami w danej dziedzinie, aby spodziewać się, że dla takiej osoby będzie to istna tragedia. Równie często nie jesteśmy w stanie powiedzieć naszemu fryzjerowi, że fryzura, którą nam wykonał najzwyczajniej na świecie nam się nie podoba. Często pada pytanie w ile odrasta grzywka?

Ilość czasu, jaki minie na odrośnięcie grzywki zależy przede wszystkim od kondycji naszych włosów. Chodzi tutaj o to, że niektórym osobom włosy rosną szybciej, a drugim wolniej. Jest to normalne i uzależnione także od naszych cech genetycznych. Ważny jest w tym przypadku również fakt, jaki efekt końcowy pragniemy uzyskać. Jeśli ma być to tylko kilka centymetrów, to czas oczekiwania nie powinien być zbyt długi. Jeśli jest to w naszym mniemaniu większa długość, to na osiągniecie rezultatu możemy poczekać nawet kilka tygodni.