Makijaż permanentny to popularny zabieg, na który decyduje się mnóstwo Polek. Odrobina talentu oraz praktyka umożliwia kosmetyczce wykonanie doskonałych wzorów, które wyglądają bardzo naturalnie. W jaki sposób powinna przebiegać nauka makijażu permanentnego?

Nauka makijażu permanentnego – od czego zacząć?

Najlepszym wyjściem jest oczywiście zapisanie się na właściwe szkolenie. Początkującym poleca się kompleksowy, kilkumiesięczny lub roczny kurs, który przygotuje słuchaczy do wykonywania makijażu permanentnego. Przykładem takiej szkoły może być roczna szkoła makijażu permanentnego Poznań.

Roczna szkoła makijażu permanentnego Poznań

Roczna szkoła makijażu znacząco przewyższa wszelkie krótkie kursy. Przede wszystkim zawiera zarówno naukę teoretyczną (m. in. w zakresie przygotowania skóry do zabiegu lub pielęgnacji po wykonaniu makijażu permanentnego), jak i mnóstwo praktycznych ćwiczeń. Uczestniczki kursu zyskując więc nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim umiejętności w wykonywaniu makijażu podstawowymi, popularnymi wśród klientek technikami, dzięki czemu od razu po ukończeniu szkoły mogą rozpocząć pracę.