Macie ochotę oderwać się od wrzawy miasta? Spacery okolice Krakowa to dla was idealne rozwiązanie. Tylko teraz kwestia: gdzie jechać? To nic trudnego, wybór jest bardzo duży i każdy może znaleźć oazę spokoju dla siebie. Sporo zależy od tego, czego oczekujesz, czy wybierasz się z dzieckiem, czy dorosłą osobą, a może z wózkiem? Prezentujemy kilka opcji na miły niedzielny spacer.

Z wózkiem

Jeśli masz dziecko w wózku, to jeszcze nie znaczy, że obcowanie z przyrodą jest dla ciebie niemożliwe, trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Spacery okolice Krakowa można odbyć np. w zabierzowskim lesie. Alejki są szerokie i równe, a co za tym idzie, nie ma problemu z dzieckiem w wózku. Ścieżki jednak nie są wyasfaltowane, więc uważaj podczas wycieczki po ulewnych deszczach – mogą się zrobić większe kałuże i błoto, nie do ominięcia. Przy regularnym deszczu lub słonecznej pogodzie, to jedna z najlepszych tras spacerowych. Puszcza Dulowska to drugi pomysł na wycieczkę i spacer. Znajduje się w okolicy Trzebini. Tu także ścieżki są szerokie i nie ma dużych obniżeń terenu.Z wózkiem jak najbardziej, ale trzeba uważać, bo tędy lubią śmigać rowerzyści.

Z dzieckiem

W tym miejscu chcieliśmy polecić szczególnie jedno miejsce: Rezerwat Zimny Dół, ścieżka edukacyjna. Bardzo przyjemne miejsce, ale przeznaczone raczej dla dzieci, które bardzo pewnie trzymają się na dwóch nogach. Przedszkolaki powinny sobie poradzić. Długość tej trasy to około 2km, można podziwiać różne formacje skalne, a ponieważ dociera tu niewiele osób, cieszymy się ciszą i spokojem.

Dorośli

W tej kategorii mieszczą się oczywiście dwa poprzednio wymienione miejsca, ale dokładamy jeszcze dwa, gdzie warto wybrać się na spacery okolice Krakowa. Pierwszym z nich jest Ścieżka terenowa Chrośnianeczka, niezwykle ciekawe miejsce, o którym wie niewiele osób. Drugim, wartym wspomnienia, jest Góra Chełm. Nie jest to wymagający spacer, wręcz przeciwnie, ale widoki są niezwykłe i można rokoszować się świeżym powietrzem z dala od miasta.