Jeśli jesteś kobietą posiadającą długie włosy, to na pewno twoim częstym problemem są kosmyki opadające na oczy, twarz i przeszkadzające ci w normalnym funkcjonowaniu.

Warkocz z grzywki do góry

Jeśli jesteś kobietą posiadającą długie włosy, to na pewno też lubisz o nie dbać i tworzyć z nich ciekawe, zachwycające fryzury.
Mam dla ciebie propozycje, która będzie nawiązywać do tych dwóch aspektów i pozwoli ci połączyć wygodę z interesującą fryzurą, przykuwającą wzrok, a mianowicie warkocz z grzywki do góry. Podam ci gotowy schemat, którego możesz użyć:

Od czego zacząć?

Przede wszystkim od przygotowania włosów, nic nie zdziałasz, jeśli twoje włosy będą pozbawione objętości i blasku. Do pielęgnacji używać możesz wielu produktów, od szamponów, odżywek – po maski. Warto zainwestować w dobrane do struktury włosa produkty, ponieważ każda nasza fryzura będzie wyglądać wtedy o wiele lepiej. Musisz brać pod uwagę to, że zaplatając włosy, tapirując je, czesząc – za każdym razem narażasz je na złamania i zniszczenia.
Kolejnym krokiem jest zaczesanie ich na jedną stronę. Zaczynając o jednej strony, przedziel kosmyki na 3 części – i zaplataj klasycznego warkocza dobieranego, łącząc kosmyki z grzywki z tymi z drugiej części głowy.
Jeśli zaczniesz od prawej strony, to kontynuuj zaplatanie aż dojdziesz do strony lewej – staraj sie by twoja praca była estetyczna, im bardziej przyłożysz się na początku – tym efekt końcowy będzie bardziej zadowalający. Pośpiech nie jest dobrym doradcą – ta zasada jest równie istotna w kwestiach uczesania. Jeśli poświęcisz go więcej na przygotowanie, będziesz dłużej cieszyć się efektem.
Jeśli twój warkocz jest gotowy, do jego wykończenia użyj ozdobnej gumki. Mozesz spiąć całość spinkami lub wsuwkami, zależy to tylko od twojego gustu i okazji – w przypadku okazji bardziej oficjalnych (jak na przykład wesele), warto zadbać o ciekawe dodatki. Chyba że chcesz po prostu stworzyć wygodną fryzurę – w takim przypadku postaw na prostotę.
Całość dobrze jest utrwalić lakierem.