Przeszczep włosów to skuteczna metoda, która może pomóc odzyskać utraconą gęstość włosów i pozbyć się łysiny. Oczywiście efekty przeszczepu zależne są od wielu czynników, np. od metody przeszczepu, ale i jakości graftów z miejsca dawczego czy ich ilości. Warto dowiedzieć się, co wpływa na cenę przeszczepu włosów?

Wpływ metody na cenę przeszczepu włosów – co warto wiedzieć?

Przeszczep włosów wykonywany jest jedną z trzech metod. Najprostszą i najmniej kosztowną jest metoda STRIP, gdzie pobierany jest pasek skóry, który następnie dzielony jest na implanty. Nieco droższa jest metoda FUE, która wymaga ogolenia skóry w miejscu dawczym przed pobraniem graftów. Najdroższa jest metoda FUE Unshaven, w przypadku której nie goli się miejsca dawczego, co sprawia, że można dobrze ukryć to, że zabieg został wykonany. Ta metoda wymaga od chirurga sporo precyzji, a jednocześnie jest pracochłonna i mało inwazyjna, stąd cena jest wyższa niż w przypadku innych metod.

ilość graftów ma wpływ na cenę przeszczepu włosów

Wiele osób zadaje pytanie – ile kosztuje przeszczep włosów? Cena uzależniona jest nie tylko od metody przeszczepu włosów, ale i ilości pobranych graftów. Oczywiście ilość graftów trzeba jeszcze pomnożyć razy cenę pojedynczego graftu, która uzależniona jest, jak już zostało wspomniane, od metody przeszczepu. Im więcej graftów jest pobieranych, tym cena jest wyższa, jednak oferowane są także atrakcyjne promocje. Warto też podkreślić, że przy dużej ilości wysokiej jakości graftów można uzyskać lepszy efekt przeszczepu.

Sposób wykonania zabiegu – czyli ręczna praca chirurga

Niewiele osób wie, że zabieg przeszczepu włosów może być wykonywany przez robota albo przez chirurga. Druga metoda zapewnia nie tylko precyzję, ale i świetne efekty. Chirurg gwarantuje przeprowadzenie zabiegu w najwyższych standardach z zastosowaniem wiedzy medycznej. Doświadczeni chirurdzy wykonują swoją pracę nie tylko szybko, ale i bardzo dokładnie. Manualna dokładność transplantacji sprawia, że metoda FUE lub FUE Unshaven to najlepszy wybór, mimo iż cena może być wyższa niż w przypadku metody ARTAS. Przed wykonaniem przeszczepu należy zwrócić uwagę jaką renomą cieszy się dana klinika. Dzięki temu można liczyć na fachową wiedzę i wysokie umiejętności chirurga, a także mieć pewność, że przed wykonaniem zabiegu zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad lekarski oraz metoda zabiegu wykonywanego manualnie zostanie odpowiednio dobrana.