Po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego powinniśmy bardzo ostrożnie pielęgnować naszą skórę. To właśnie w dużej mierze od właściwej pielęgnacji zależy końcowy wygląd całego makijażu.

Makijaż permanentny złuszczanie

Jeśli chodzi o makijaż permanentny złuszczanie rozpoczyna się już kilka dni po zabiegu. Martwy naskórek oddziela się od reszty skóry, co może wyglądać nieco nieestetycznie. Proces ten może trwać do trzech tygodni – po tym czasie będziemy mogli zdecydować, czy konieczne są poprawki naszego makijażu permanentnego. Nawet jeśli doświadczamy wyjątkowo dużego złuszczania naskórka musimy pamiętać, że nie powinniśmy skubać lub zdzierać warstw skóry, by nie uszkodzić barwnika.

Makijaż permanentny strupki

Jeśli chodzi o makijaż permanentny strupki mogą pojawić się już kilka dni po zabiegu. Jest to naturalna reakcja organizmu: w końcu podczas aplikowania barwnika zostaje naruszona ciągłość naskórka, który następnie rozpoczyna proces gojenia. Strupków w żadnym wypadku nie wolno drapać lub odrywać – powinny same odpaść w ciągu kilku dni od pojawienia się.