Cienkie, pozbawione objętości włosy są zmorą wielu kobiet. Niestety, niewiele jest zabiegów, które mogą na długi czas podnieść włosy u nasady tak, by otrzymać efekt dużej objętości. Z pomocą przychodzą jednak produkty do pielęgnacji, preparaty do stylizacji oraz techniki używania sprzętów fryzjerskich. Oto pięć sposobów, na otrzymanie większej objętości włosów!

1. Odpowiednie cięcie. Dobrze dobrana fryzura to podstawa. Doświadczony fryzjer wie, w jaki sposób wycieniować cienkie włosy tak, by nadać im objętości.

2. Szampony i odżywki. Posiadaczki cienkich i rzadkich włosów powinny stosować delikatne produkty pielęgnacyjne, które nie obciążają włosów. Niektóre z nich mają działanie podnoszące, jednak najważniejszym elementem pielęgnacji jest umiejętne używania odżywek i masek: aplikowane powinny być jedynie na dolną część włosów.

3. Produkty stylizacyjne. Z pewnością warto zainwestować w dobrej jakości produkty do stylizacji włosów. Specjalne płyny na objętość lub pianka mogą nie tylko pomóc w podniesieniu włosów u nasady, ale również dodatkowo utrwalą fryzurę lub nadadzą delikatnego skrętu.

4. Lokówka i prostownica. Jeśli zastanawiamy się, jak podnieść włosy u nasady prostownicą – mamy odpowiedź! Najlepszym sposobem będzie wcześniejsze spryskanie nasady włosów utrwalającym płynem oraz suszenie i prostowanie ich poprzez opuszczenie głowy w dół. Możemy również w podobny sposób wykorzystać lokówkę lub szczotkę prostującą, a całość utrwalić lakierem do włosów.