Indonezja stanowi interesujący kierunek podróży, jednak wielu początkujących turystów obawia się bariery językowej, czasu podróży oraz kosztów dwutygodniowego wyjazdu. Choć wyjazd z biurem podróży na Bali lub inną indonezyjską wyspę może być bardzo drogi, organizacja urlopu na własną rękę finansowo zdecydowanie bardziej się opłaca. Oto 3 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania budżetowego wyjazdu do Indonezji!

1. Środki transportu

Przeloty są najbardziej kosztownym punktem całego budżetu podróży. Do Dżakarty – stolicy Indonezji – możemy dostać się bezpośrednio z Warszawy w cenie około 2 tysięcy złotych. Zdarzają się jednak promocje linii lotniczych, podczas których cena przelotów spada o 200-300zł. Możemy również wybrać dłuższą, jednak bardziej budżetową opcję przelotu z przesiadką w jednym z azjatyckich państw.

2. Zakwaterowanie

Ceny zakwaterowania w Indonezji mogą znacząco się różnić. Znajdziemy tutaj luksusowe kurorty, jak i niewielkie kwatery prywatne oferujące atrakcyjne ceny. Wygodne pokoje dla dwóch osób zaczynają się już od 40zł, jednak na miejscu możemy znaleźć kwatery w niższych cenach. Zakwaterowanie w pokoju o dobrym standardzie z klimatyzacją, własną łazienką i w pobliżu plaży to koszt około 50-70zł. Państwa takie jak Indonezja ceny oferuje stosunkowo atrakcyjne, jednak warto wcześniej dokładnie sprawdzić standard pokoju.

3. Wyżywienie

Choć wiele państw azjatyckich słynie z doskonałej kuchni, serwowania świeżych owoców morza i niskich cen, w Indonezji znajdziemy więcej niż w innych krajach tego regionu sieciowych restauracji oraz średniej jakości barów. W mniejszych miejscowościach możemy liczyć na dostęp do lokalnych jadłodajni, gdzie ceny są niższe, a jakość jedzenia dużo wyższa. Na ulicznych straganach znajdziemy przekąski i obiady w cenach zaczynających się od kilku złotych, zaś w przeciętnej, lokalnej restauracji posiłek zjemy już od 25zł.

Planując wizytę w Indonezji warto zrobić szczegółowy plan podróży, który pozwoli nam zwiedzić najważniejsze zabytki. Musimy pamiętać, że ten ogromny kraj ma wiele do zaoferowania, a podczas dwutygodniowego wyjazdu najlepiej ograniczyć zwiedzanie do jednej lub dwóch wysp i ewentualnie skusić się na rejs po niewielkich, rajskich wysepkach w okolicy.