Nadanie włosom czerwonawych refleksów wydaje się jednoznacznie związane z koniecznością wizyty u fryzjera. Co jednak zrobić, jeśli nie mamy takich możliwości? Jakie naturalne metody mogą okazać się pomocne?

Wypróbuj hennę.

Henna to roślinny proszek, który od stuleci jest używany do farbowania włosów, skóry i paznokci. Chociaż proszek jest zielony, henna naturalnie farbuje włosy na czerwono-pomarańczowy kolor. Wymieszaj około trzech łyżek (45 gramów) henny w proszku z wystarczającą ilością wrzącej wody, aby uzyskać gęstą pastę. Następnie odstaw miksturę w chłodne, ciemne miejsce na około 12 godzin.
• Gdy mieszanina będzie gotowa, załóż rękawiczki jednorazowe i nałóż ją na włosy za pomocą pędzla do farbowania. Ułóż włosy na głowie i zawiń je w folię. Pozostaw mieszankę na włosach przez co najmniej godzinę, a nawet przez cztery godziny, aby uzyskać intensywniejszy kolor.
• Gdy czas się skończy, spłucz wodą i delikatną odżywką.

Użyj soku z buraków lub marchwi.

Aby dodać czerwone odcienie do włosów, spróbuj soku z buraków lub marchwi. Aby uzyskać głęboką czerwień, użyj soku z buraków. Aby uzyskać bardziej pomarańczowo-czerwony kolor, wybierz sok z marchwi.
• Wszystko, co musisz zrobić, to dodać do włosów filiżankę soku. Jeśli twoje włosy są suche, możesz dodać odrobinę oleju kokosowego, aby jednocześnie je odżywić. Sok z buraków i marchwi pozwala uzyskać głębsze i bardziej fioletowe odcienie we włosach.
• Po zakończeniu owiń włosy ręcznikiem lub czepkiem i pozostaw sok na włosach przez około godzinę. Podczas oczekiwania noś starszą odzież i rękawiczki, ponieważ te soki mogą łatwo plamić. Szczególnie plamy z buraków są trudne do usunięcia.
• Po godzinie spłucz sok. Jeśli chcesz uzyskać ciemniejszy kolor, powtórz proces następnego dnia.

Nadaj włosom bogatszą czerwień dzięki sokowi pomidorowemu.

Otwórz świeżą puszkę soku pomidorowego. Zarezerwuj około dwóch filiżanek soku i resztę przechowuj w lodówce do innych zastosowań. Zanurz palce w soku, a następnie wmasuj sok we włosy i cebulki lub nałóż sok na włosy za pomocą pędzla.
• Kiedy wszystkie włosy są nasycone, ułóż je na głowie lub wykręć włosy i zabezpiecz je klipsem. Zakryj włosy czepkiem lub plastikiem. Pozostaw na 30 minut, a następnie dokładnie spłucz letnią wodą.
• Powtarzaj co tydzień, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Spróbuj herbaty.

Jeśli masz już czerwonawe włosy, użycie herbaty może poprawić naturalny kolor. Nie będzie jednak samodzielnie tworzyć czerwonego zabarwienia. Użyj herbaty rooibos, jeśli chcesz wzmocnić swoje naturalne czerwone odcienie. Inne skuteczne zioła i kwiaty do wykorzystania na rudych włosach to nagietka (nagietka) kwiaty, hibiskusa i dzikiej róży.
• Użyj 3 do 5 torebek herbaty w dwóch filiżankach wody. Ostudź, a następnie nałóż na włosy. Możesz zmieszać herbatę z odżywką lub po prostu użyć ją samodzielnie.
• Powinieneś pozostawić herbatę we włosach przez co najmniej godzinę. Aby uzyskać ciemniejszy kolor, pozostaw herbatę na dłużej. Następnie dokładnie spłucz.
• Alternatywnie : mocz zioła w wodzie, aż ostygną do temperatury pokojowej. Przenieś do butelki z rozpylaczem i nałóż jak poprzednio. Zawiń włosy w folię i spłucz wodą po godzinie. Powtarzaj co tydzień.

Zastosuj zabiegi ziołowe.

Zioła można wykorzystać do stworzenia czerwonawego koloru włosów. Jest to jednak wolniejsza metoda.
• Użyj 2 szklanek wody, pół szklanki kwiatów nagietka i 2 łyżek płatków hibiskusa. Zioła można kupić w sklepie ze zdrową żywnością lub kupić online.
• Dodaj zioła do wrzącej wody i gotuj na wolnym ogniu przez co najmniej godzinę. Odcedź kwiaty, a następnie przechowuj pozostałą wodę w lodówce. Codziennie używaj mieszanki jako ostatniego płukania pod prysznicem.
• Powtarzaj ten proces, aż osiągniesz pożądany kolor włosów. Następnie spłucz włosy ziołami co kilka dni, aby zachować kolor.