Lotto to obecnie bogaty wybór różnych gier. Każda z nich ma różne prawdopodobieństwo, jeśli chodzi o trafianie. Wiele osób wybiera konkretną grę biorąc pod uwagę wysokość wygranej, na przykład w przypadku kumulacji. Jednak warto pamiętać, że trafienie wygranej pierwszego stopnia zazwyczaj jest niezwykle trudne. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę decydując się na konkretną grę?
Matematycy w przypadku gier lotto są bezlitośni. Jednakową szansę na trafienie mają zarówno przypadkowo wybrane liczby, jak i ciąg 1, 2, 3, 4, 5, 6. Wiele osób próbuje zwiększyć prawdopodobieństwo trafienia, poprzez stosowanie skomplikowanych obliczeń lub zakładów systemowych.

 

Jedno z największych prawdopodobieństw trafienia mają takie gry jak extra pensja, mini lotto oraz kaskada.
Extra pensja to gra, w której należy obstawić sześć liczb. Pierwsze pięć z przedziału od jeden do trzydzieści pięć. Drugą liczbę należy obstawić z przedziału od 1 do 4. Zaletą tej gry jest nie tylko wysokie prawdopodobieństwo trafienia wygranej pierwszego stopnia. Trafienie już dwóch liczb to zwrot ceny kuponu. Wygrana pierwszego stopnia jest wypłacana przez dwadzieścia lat, co również odpowiada wielu osobom.