Farbowanie włosów jest szybkim i stosunkowo łatwym sposobem na drastyczną zmianę wyglądu, chociaż wiele osób martwi się obfitością chemikaliów znajdujących się w produktach salonowych. Jeśli chcesz farbować włosy przy użyciu bardziej naturalnych metod, możesz to zrobić na wiele sposobów. Oto sposoby na rozjaśnienie włosów.

Naturalne rozjaśnianie włosy – spróbuj cytryny.

Jeśli chcesz naturalnie rozjaśnić włosy, spróbuj użyć cytryny. Cytryna może rozjaśnić twoje włosy o cień lub dwa.
• Wymieszaj szklankę wody z dwiema łyżkami soku z cytryny. Następnie nałóż roztwór na mokre włosy i pozwól, aby włosy wyschły naturalnie. Sprawdź, czy zauważysz efekt rozjaśnienia.
• Poczekaj, aż włosy same wyschną, aby je umyć lub spłukać.
• Powtarzaj ten zabieg raz w tygodniu, aby powoli rozjaśnić włosy. Nie rób tego częściej, bo możesz uszkodzić włosy.

Naturalne rozjaśnianie włosy – użyj miodu i octu.

Miód i ocet mogą również pomóc, aby naturalnie rozjaśnić włosy. Prosty przepis można zastosować na włosy, jeśli chcesz rozjaśnić ich naturalny odcień.
• Używaj naturalnego, niepasteryzowanego miodu, który można znaleźć w większości sklepów ze zdrową żywnością. Użyj szklanki miodu, dwóch filiżanek destylowanego octu, łyżki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia i łyżki zmielonego kardamonu lub cynamonu. Wymieszaj składniki razem w pastę.
• Zwilż włosy pod prysznicem. Podziel włosy na części. Zastosuj pastę do każdej części włosów od cebulek do końcówek. Owiń włosy folią i zabezpiecz je za pomocą czepka..
• Pozostaw mieszaninę na noc. Następnie zmyj ją rano.

Jak nuturalnie rozjaśnić włosy

Naturalne rozjaśnianie włosy – użyj sody oczyszczonej.

Prosta soda oczyszczona działa, usuwając z włosów nagromadzone substancje chemiczne, które mogą przyciemnić twoje włosy. Raz w tygodniu zmieszaj odrobinę sody oczyszczonej z szamponem. Z czasem twoje włosy powinny zacząć się rozjaśniać. Ta metoda może potrwać kilka tygodni, zanim uzyskasz pożądany efekt.
• Ta metoda działa dobrze dla osób, które już farbowały włosy za pomocą profesjonalnego barwnika lub używają wielu produktów do stylizacji.

Naturalne rozjaśnianie włosy – rozważ cynamon.

Zwykły przyprawowy cynamon może faktycznie pomóc rozjaśnić włosy. Dodaj łyżeczkę proszku cynamonowego do niewielkiej garści zwykłej odżywki. Równomiernie pokrywaj włosy, od nasady aż po same końce. Odciągnij włosy do tyłu, zabezpieczając je w razie potrzeby spinkami. Zakryj włosy czepkiem lub folią. Pozostaw na noc, a następnie spłucz i szampon rano.

Naturalne rozjaśnianie włosy – dodaj sól.

Sól zmieszana z wodą tworzy naturalny środek rozjaśniający, który można bezpiecznie stosować na włosy. Wymieszaj jedną część soli i około pięć części wody. Rozprowadź miksturę we włosach i pozostaw na 15 minut. Następnie umyj włosy. Sprawdź, czy robią się jaśniejsze.

Rozjaśnij włosy za pomocą domowej odżywki bez spłukiwania.

Zbierz sok z trzech cytryn, dwóch torebek (czterech gramów) rumianku zanurzonych w jednej filiżance wrzącej wody, jednej łyżeczki (5 gramów) cynamonu i jednej łyżki stołowej oleju migdałowego.
Gdy herbata ostygnie, odcedź liście i połącz wszystkie składniki w małej misce i przenieś do butelki z rozpylaczem.
• Wstrząśnij przed użyciem i spryskaj miksturę w obszarach włosów, które chcesz rozjaśnić.
• Odsłaniaj włosy na słońcu przez 10–15 minut, pamiętając o podjęciu niezbędnych środków ostrożności w celu ochrony przed promieniami UV.