Gra liczbowa Mini Lotto to jedna z popularniejszych gier Totalizatora Sportowego. Gracz, który chce wziąć udział w losowaniu musi wykupić zakład, na którym musi być wydrukowanych przynajmniej pięć liczb. Dlaczego ta gra jest tak popularna i jakie są jej podstawowe zasady?
W ramach losowania gry Mini Lotto losowanych jest pięć kul z puli czterdziestu dwóch. To sprawia, że trafienie całego zestawu jest znacznie prostsze niż w przypadku Dużego Lotka. Ponadto koszt jednego standardowego zakładu Mini Lotto jest najniższy z wszystkich dostępnych gier liczbowych oferowanych przez Totalizator Sportowy. W ramach zasad gry Mini Lotto można zdecydować się nie tylko na grę standardową, ale również grę systemową. W ramach gry systemem można skreślić na kuponie nawet dwanaście liczb.

 

Bez względu na liczbę numerów skreślonych na kuponie istotne jest, aby były one trafne. Wielu graczy sprawdza, jakie były ostatnio najczęstsze liczby w Mini Lotto. Według niektórych osób ma to pomóc w wytypowaniu numerów, które pojawią się w najbliższych losowaniach. Niektórzy gracze zwracają uwagę wyłącznie na często powtarzające się liczby, inni typują także te liczby, które dawno nie zostały wylosowane. Trafność takiego typowania nie została jak dotąd potwierdzona. Liczby często losowane w poprzednich losowaniach mogą bowiem przestać wypadać, dlatego też gry liczbowe warto jest traktować jedynie jako grę rozrywkową, a nie źródło stałych dochodów.