Stopy wbrew temu co mogłoby się wydawać, są mało wymagającą częścią ciała, jeśli chodzi o pielęgnację. Pod warunkiem, że dbamy o nie regularnie, nie tylko od święta. Większość czynności pielęgnacyjnych jesteśmy w stanie wykonać w domu, z innych możemy skorzystać w salonie.

Domowe spa dla stóp

Delikatne mycie to początek wszystkich zabiegów zapewniających piękny wygląd stopom. Należy potem dokładnie je osuszyć, szczególną uwagę zwracając na przestrzenie między palcami, które najbardziej podatne są na rozwój grzybicy. Następnie wsmarujmy w stopy specjalny, przeznaczony dla nich balsam, który lepiej spełnia swoje zadania niż zwykły krem lub balsam do ciała, ponieważ zawiera składniki zmiękczające naskórek pięt i podeszew stóp, a także składniki odświeżające i antybakteryjne.

Po wieczornej pielęgnacji stóp jest doskonały moment na pedikiur. Szorstki naskórek można usunąć pumeksem lub specjalną tarką na rączce. Po pozbyciu się zrogowaciałej warstwy skóry usuńmy skórki przy paznokciach, najlepiej przy użyciu zmiękczającego płynu do skórek, a następnie odsuńmy je szpatułką z drewna. Po takich czynnościach jest czas na przycinanie paznokci. W żadnym wypadku nie należy nadawać im zaokrąglonego kształtu, ponieważ często skutkuje to wzrastaniem paznokci, co jest bardzo bolesne i trudne do zwalczenia, a czasem kończy się interwencja lekarza.

Po wygładzeniu brzegów płytki pilnikiem (oczywiście przesuwając ją w jednym kierunku, co pozwala uniknąć rozdwajania) wypolerujmy płytkę gładka powierzchnia pilniczka. Po tym możemy wklepać w całe stopy wklepmy kolistymi ruchami balsam, ugniatając i masując punktowo.

Profesjonalny pedikiur w salonie

Niektóre kobiety wolą oddać swoje stopy w ręce kosmetyczek, które najlepiej zadbają o ich piękny wygląd. Zwłaszcza latem salon kosmetyczny hollywood Międzyrzecz oferujący takie usługi przeżywa prawdziwe oblężenie. Kiedy nosimy odkryte sandałki szczególnie zależy nam na pięknych, zdobionych paznokciach.
Pedikiur w salonie różni się od domowego przede wszystkim trwałością. Preparaty, jakich używają kosmetyczki mają specjalnie dobrane składy, dzięki czemu efekt jest nieskazitelny. I za to, a także za godzinę czasu tylko dla siebie, podczas której można się relaksować, warto zapłacić. Czas ten upływa bardzo przyjemnie, a my możemy cieszyć się pięknym wyglądem wypielęgnowanych stóp i umalowanych paznokci.