Dzień ślubu to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu. Każdy, kto przygotowuje się do uroczystości tego dnia pragnie, aby wszystko było doskonale zaplanowane, a efekt końcowy zwalał z nóg przybytych gości. Nieodłącznym elementem dnia zaślubin są dekoracje na wesele.

ślubna alejka

Przede wszystkim są to kwiaty, które są standardem ceremonii ślubnych, natomiast coraz więcej osób, decyduje się również na innego typu dekoracje. Na stołach coraz częściej, zamiast standardowych wizytówek z imieniem i nazwiskiem gości, pojawiają się figurki lub drewniane identyfikatory. Sale przyozdobione są wstążkami, serpentynami, balonami, a jeżeli wesele odbywa się w plenerze, to powstaje ślubna alejka, na której końcu może stać pięknych baldachim, pod którym składana będzie przysięga.

dekoracje na wesele

Niezależnie od tego czy ceremonia odbywa się w restauracji, czy na otwartej przestrzeni, to dekoracji ślubnych nie może zabraknąć. Są wykorzystywane one nie tylko dla nadania otoczeniu uroczystego wyrazu, ale również dla nadaniu ślubnego wydźwięku miejscom gości, samochodom uczestniczącym w ślubnym korowodzie, a także bramom i drzwiom domów i mieszkań, w których rozpoczynać się będzie nowe życie Państwa Młodych.